Пияцтво у Новій Каховці збільшилось: рейди на ринку і в магазинах безрезультатні

2 месяца назад 0

В окупованій Новій Каховці на Херсонщині найактуальніші питання — заробітку, побуту та безпеки. Автор Novakahovka.city розглядає сфери працевлаштування, проблем та реалії мешканців, які змушені пристосовуватись до непростих умов.

Заробіток у Новій Каховці

Фізична праця. Ті, хто залишився в місті, намагаються працевлаштуватися — в магазини чи на ринок (продавці, вантажники) або до комунальних служб (двірники, слюсарі, електрики).

Робота в адміністрації. В адміністративну сферу бажання йти не виникає. Бо брати на себе відповідальність, в тому числі, і кримінальну з боку України, немає. Ті, хто пішов працювати в адміністрацію або в освіту, вони по суті приречені. Колаборанти прекрасно розуміють, що тепер повністю залежні від волі окупантів. Тому вони особливо не афішують, де вони працюють і ким. Також вони намагаються отримати сертифікат на житло в РФ і відправити туди свою сім'ю. І сидять тут по суті на валізах.

Оплата праці в окупації Рівень зарплат. У середньому окупанти платять від 10 тисяч рублів. Комунальникам хоч і обіцяють від 15 тисяч рублів, але останнім часом їм зарплата затримується. Причини незрозумілі.

Щоденна та щотижнева оплата можлива.  В магазинах і ринку, а також в багатьох інших організаціях платять за домовленістю. Там можна домовитися про щоденну оплату (150-600 рублів в день, якщо працювати щоденно) або щотижневу оплату, знову-таки з розрахунку оплати за день, або за місяць. Продавець в середньому заробляє від 15 до 20 тисяч рублів.

Якщо підробіток на дому чи в гаражі — оплата послуг за домовленістю. В середньому від 50 до 180 рублів за годину або, якщо ремонт приміщень, вартість матеріалів дорівнює вартості робіт. Послуги перукаря можуть коштувати від 250 рублів, манікюр від 400 рублів. Але це якщо є світло.

Якщо людина має медичну освіту і може зробити ін'єкції препарату — одна ін'єкція обійдеться від 100 рублів.

Скільки коштує ремонт техніки? За ремонт техніки оплата за домовленістю. В середньому від 500 до 5000 рублів за ремонт. Наприклад, заміна плати в газовому котлі може обійтися 2500-3000 рублів. Обслуговування техніки (заміна мастил, інших рідин, витратних матеріалів) — 1500-3000 рублів без врахування вартості матеріалів.

Але треба пам'ятати, що це не кожного дня такі заробітки. Від випадку до випадку. Виникають проблеми з запчастинами, бо інколи доводиться шукати усюди, де тільки можна. І не факт, що знайдеться те, що треба.

Для прикладу, карбюратор на мотоцикл може коштувати від 1500 рублів, але купити його можна найближче тільки в Каховці. Проїзд в Каховку на автобусі в одну сторону 100 рублів. Запчастин на мототехніку в Новій Каховці майже немає, є в наявності автозапчастини. Замовити мотозапчастини в магазинах автозапчастин неможливо, всі відмовляють. Чогось бояться.

Як працює доставка Якщо замовляти якусь дрібницю в Генічеську з доставкою в Нову Каховку — доставка може коштувати від 200 рублів. За умови, якщо водій автомобіля чи автобуса погодиться везти цю дрібницю. Бо є ризик того, що на якомусь блок-посту заборонять везти і відберуть річ.

Пошук роботи для різних вікових груп Щодо віку для працевлаштування — пріоритет надається для молоді до 35 років. У деяких випадках можуть взяти на роботу і пенсіонерів. Але враховуючи те, що кількість молоді щомісяця скорочується через виїзд з міста, то питання віку стає менш актуальним.

Пияцтво серед жителів міста Крім російського паспорту, також є вимоги щодо відсутності шкідливих звичок. Останнім часом збільшилася кількість пияцтва серед жителів міста. Зловживання алкоголем є досить великою проблемою. Причини пияцтва — безробіття, моральний стан, невпевненість у завтрашньому дні. Деякі мешканці Нової Каховки також вживають наркотики. Попри "сухий закон" і заборону наркотиків все одно "споживачі" знайдуть продавців. Тому підпільний ринок алкоголю і наркотиків процвітає в місті.

Є посередники, які привезуть алкоголь чи наркотики за додаткову плату. Їхніми послугами також користуються окупанти

Кому потрібно, знають у кого можна купити алкоголь, але не скажуть незнайомим людям про це. Тому також є посередники, які привезуть алкоголь чи наркотики за додаткову плату. Їхніми послугами також користуються окупанти. Намагання військової поліції росіян якось це приборкати результатів майже не дає, попри рейди на ринку і в магазинах.