Причини «кавунового колапсу» на Херсонщині

3 года назад 0

Справа в тому, що нинішнього року Україна знизила експорт кавунів до мінімальних 5,5 тис. тонн та імпортувала рекордні понад 10 тис. тонн.«Станом на кінець серпня 2021 року з України було експортовано всього 5,5 тис. тонн кавунів – у чотири рази менше, ніж на цю ж дату 2020 року і менше, ніж будь-коли в історії», – йдеться в повідомленні аналітиків плодово-овочевого бізнесу Еast-fruit.
Зазначається, що ще до початку обвалу цін, українські трейдери встигли ввезти рекордний обсяг кавунів в Україну – понад 10 тис. тонн. Це в п’ять разів більше, ніж у 2020 році, і в 17 разів більше, ніж 2019 року і в 50 разів більше, ніж у 2018 році. Основний обсяг кавунів (44%) надійшов із Туреччини. Великі партії поставили також Азербайджан, Казахстан, Узбекистан і Греція.
Нагадаємо, що ціни на кавун в Україні стартували з досить високих рівнів на початку сезону, проте потім вони, абсолютно несподівано для більшості учасників ринку, обвалилися практично до нуля, коли цілі поля кавунів на Херсонщині пропонували безкоштовно, за умови, що хтось візьме на себе витрати на збирання. Кавуновий колапс України супроводжувався повною відсутністю попиту на «смугасту ягоду» на світовому ринку…
Чи призведе це до скорочення площ під кавуном у 2022 році і, як наслідок, чергового різкого зростання цін на них? Зазвичай, так відбувається, оскільки дрібні виробники часто після невдалих сезонів переходять на вирощування інших культур.
Анатолій НІКОЛАЄВ Новий день