Прокуратура порушила справу проти Новокаховської МВА

11 месяцев назад 0

Новий скандал назріває у Новокаховській громаді. Військову адміністрацію на чолі з Валерієм Брусенським звинувачують у розтраті бюджетних коштів. Про це йдеться у повідомленні в телеграм-каналі “Регіон 22”.

Адмін каналу, волонтер і воїн 28-ої бригади  Юрій Махотін почав цілеспрямовано звинувачувати начальника МВА у розтраті коштів громади не за призначенням і з переплатою тендерних закупівель ще в липні.

“Тендери та розпил грошей Новокаховською міською військовою адміністрацією у період, коли вони нудьгувалися, осіли у Кривому Розі і дорвалися до розпилу бюджетних грошей,  — писав він у своєму каналі.  — Автокран – 10 млн. грн. Збиральна машина для вулиць – 6 млн.грн. Автоцистерна – 9 млн. грн. Бусик Фіат Дукато – 2.4 млн. грн. Екскаватор – 5 млн. грн. Рено Дастер – 2.5 млн. грн. Самоскид – 10 млн. грн. І просто сила-силенна не офісних, а ігрових ноутбуків”.

Валерій Брусенський, не довго думаючи, написав на Махотіна заяву в поліцію, звинувачуючи в “організації масових заворушень”.  Звісно така заява виглядає дещо кумедно, бо які можуть бути “масові заворушення” через пост у соцмережі. Тим паче, що в повідомленнях Махотіна жодних закликів до масових дій не було — тільки звинувачення у корупційних схемах та розтратах коштів громади.
У свою чергу Юрій Махотін написав заяву до прокуратури з викладкою своїх міркувань щодо можливих фінансових зловживань у Новокаховській МВА..

“Я з самого початку писав, просив, попереджав: не займайтеся відвертою крадіжкою грошей Новокаховської громади під час війни, — пише він у свіжому пості. —  Але Новокаховська не Військова Злодійська Воровація проігнорувала, засумнівалася, посміялася. У відповідь написавши заяву в поліцію на мене, мовляв, я організатор "масових заворушень"… Тепер Брусенський та Новокаховська адміністрація отримала кримінальну справу за пунктом 4. ст 191: присвоєння, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем у великих розмірах. До 8 років позбавлення волі, з правом обіймати посаду до 3 років. Ця стаття зараз на особливому контролі у прокуратурі! Сподіваюся, слідчий людина чесна і порядна, доведе до суду цю справу”. Ну а якщо слідчий поведеться на хабар і спробує закрити кримінальну справу, то “ми маємо дієві методи”, запевняє Махотін.

“Вони увійдуть в історію, як адміністрація, проти якої завели кримінальну справу за крадіжку грошей під час війни! — наголошує він у свєму пості. —  Запам'ятайте прізвища всього складу адміністрації. Це буде найкращим передвиборчим гаслом, якщо вони надумають поткнутися в політику”.

Наостанок Юрій Махотін обіцяє нові сюрпризи для Новокаховської МВА.

Нагадаємо, начальником Новокаховської міської військової адміністрації президент України Володимир Зеленський призначив Валерія Брусенського 19 грудня 2022 року. Наприкінці 2020 року Брусенський був обраний головою Каховської районної ради від партії «Слуга народу». До цього він був помічником народного депутата минулого скликання від партії «Європейська солідарність» Івана Вінника.