Росіян відкинули на 5-8 км: яка зараз ситуація на лівому березі Дніпра

5 месяцев назад 0

Українським військовим на лівому березі Дніпра вдалося відкинути мінометні розрахунки  на кілька кілометрів від берега.

Про це в ефірі розповіла керівниця пресцентру сил охорони та оборони Оперативного командування Південь Наталія Гуменюк.

"На лівому березі Дніпра вдалося відкинути мінометні розрахунки на відстань 5-8 км від берега. Це дещо полегшило ситуацію на правобережжі",  — зазначила вона.

Однак російські військові підтягують тепер туди більш дальнобійну техніку.

Також зауважила, що повідомлення про відступ росіян точно не з’явилося випадково. Було спрямоване на перевірку української та світової реакції. Зараз військові дії йдуть не за російським планом. Вони не чекали на такий спротив Збройних сил України, на те, що Чорноморський флот втратить перевагу на морі.

"Командування не випадково не повідомляє про кількість ворожого війська. Ми ці цифри знаємо і використовуємо в своїй бойовій роботі. Зараз руйнується логістика ворога і зв’язок", — повідомила речниця.

Зважаючи на це, окупанти щоразу опиняються в нових умовах, що примушує їх пристосовуватися. При цьому тривають суперечки між різними підрозділами противника, що не сприяє координації зусиль. Також поширюються дезертирські настрої. Відомо, що ворог намагається влаштувати залізницю від Ростова, однак ЗСУ тримають вогневий контроль над маршрутами, що унеможливлює розвиток логістики.

"Море заспокоїлося. Шторм ущух. Проте росіяни розуміють загрозу і не розгортають угруповання. Зараз в Чорному морі — 2 кораблі, а в Азовському — один. Решта кораблів — в пунктах базування", — додала Наталія Гуменюк.