Росіяни відпустили з полону каховського журналіста Олега Батурина

2 года назад 0

Про це повідомила його сестра Ольга Перепелиця. За її словами, майже вісім днів Олег був практично без їжі: "Сильно схуд. Дуже брудний. Стомлений", — розповіла сестра журналіста.
Ольга переповіла слова Олега, що 12 березня о 17.00 його схопили на каховській автостанції. "Били. Принижували. Погрожували. Сказали, що вб'ють", — переповіла вона. — "Кілька днів майже без води. Без мила, без змінного одягу. Не розуміючи, де він. Але вони чітко знали, за що. Вони хотіли зламати, розтоптати. Показати, що буде з кожним журналістом: тебе позбавлять, тебе вб'ють" , — розповіла сестра журналіста.
Правоохоронці розпочали кримінальне провадження за фактом імовірного викрадення російськими окупантами журналіста Олега Батурина на Херсонщині. Кримінальне провадження розпочато за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).
Медіарух та правозахисники закликали міжнародну спільноту до тиску на Росію для негайного розкриття інформації про місце перебування журналіста Олега Батурина, його звільнення та неухильного дотримання міжнародного гуманітарного і міжнародного кримінального права в умовах збройного конфлікту Російської Федерації та України.