Ситуація складна: в аварійний ремонт виведено 5 блоків на ТЕС в різних регіонах — Укренерго

3 месяца назад 0

Ситуація в енергосистемі залишається складною. Висока аварійність енергоблоків та прогнозоване похолодання можуть спричинити дефіцит в системі.
Про це повідомляє НЕК "Укренерго".

"Вранці одна з теплоцентралей на півдні зупинила роботу через пошкодження при обстрілі. Протягом доби з різних технічних причин в аварійний ремонт виведено 5 блоків на теплових електростанціях в різних регіонах" , — йдеться у повідомленні.

У компанії зазначили, що сонячні електростанції не можуть працювати на максимумі своїх можливостей через щільну хмарність по всій країні.

"Електроенергії, виробленої українськими електростанціями, поки що достатньо для забезпечення потреб побутових та юридичних споживачів. Диспетчерський центр "Укренерго" поки що не прогнозує протягом доби дефіциту в енергосистемі" , — повідомили у компанії.

Водночас синоптики попереджають про поступове похолодання протягом тижня.

"Пов’язане з цим зростання споживання може призвести до дефіциту електроенергії в системі. Тому для підтримки балансу між виробництвом та споживанням в енергосистемі необхідно ощадливо споживати електроенергію" , — зазначили в Укренерго.

Експорт електроенергії сьогодні відсутній. Імпорт здійснюється протягом 1 години ввечері зі Словаччини та Румунії. Загальний обсяг 82 МВт/год. З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1700 МВт.

У компанії наголосили, що ліміти споживання не запроваджувались. Графіки відключень не вводилися та не прогнозуються.

Споживання електроенергії "3 грудня середньодобова температура була на 1,5 °C вище, ніж у попередню неділю, 26 листопада. Попри стабільну температуру, вечірній максимум споживання вчора був на 3,5% вище, ніж 26 листопада. Головна причина – знижене споживання 26 листопада через масові знеструмлення споживачів на півдні в минулі вихідні" , — зазначили в Укренерго.

Ситуація в електромережі Станом на ранок 4 грудня в Одеській області повністю відновлено електропостачання споживачів, знеструмлених через негоду 25-26 листопада.

"Вчора, 3 грудня, негода знову завдала пошкоджень мережам системи розподілу електроенергії обленерго. На цей раз в західному регіоні. Загалом через негоду на ранок знеструмлено 145 населених пунктів в Житомирській, Львівській, Сумській, Чернігівській областях" , — йдеться у повідомленні.

Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 420 населених пунктів. Через обстріли є нові пошкодження в мережах обленерго в Донецькій, Харківській, Херсонській областях. Аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових.

Яка ситуація з відновленням енергосистеми України Восени 2022 року Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через удари окупантів з ладу була виведена половина енергосистеми. Тоді запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

Міжнародні організації та уряди відправили генератори й іншу допомогу для відновлення електрики, а у Парижі 13 грудня відбувся перший енергетичний "Рамштайн", на якому схвалили виділення одного мільярда доларів для України на проходження зими.

Після масованих обстрілів 16 грудня в Україні запровадили надзвичайний стан в енергетиці. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України.

У жовтні 2022 року прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що 2023 року Україна потребуватиме ще 17 млрд доларів на швидку відбудову енергетичної, критичної та житлової інфраструктури, а також відновлення економіки.

25 липня Шмигаль заявив, що в Україні під час підготовки до зими вже здійснили близько 60% запланованих робіт із відновлення електромереж, пошкоджених під час масованих атак РФ.

30 липня прем'єр повідомив, що у держави є кошти на відновлення, ремонт і захист енергооб'єктів й важливо вчасно провести всі заплановані заходи.