Співвласники і працівники СТОВ «Реал Агро» з Каховки отримали підозри в пособництві ворогу

3 недели назад 0

Василь Мунтян, колаборант Головне слідче управління СБУ повідомило про підозри в пособництві державі-агресору групі представників СТОВ «Реал Агро», зареєстрованої в Каховці на Херсонщині. Їм інкримінують незаконну реєстрацію підприємства у окупантів, роботу на аорога і оформлення договорів з державною російською лізинговою компанією «Росагролізинг» на отримання сільгосптехніки.

Про це з посиланням на  повідомляє .

Слідчі встановили, що відомий у Каховці бізнесмен, співзасновник СТОВ «Реал Агро»  Король Вадим Валерійович створив організовану злочинну групу, яка мала допомагати державі-агресору під час повномасштабної війни. До неї він залучив: 57-річну  Буйнову Олену Миколаївну , 57-річного  Мунтяна Василя Леонідовича , 36-річного  Радченка Віктора Олександровича , який працював тоді начальником місцевого відділу Управління захисту економіки в Херсонській області Національної поліції України, 47-річну  Юхненко Іляну Сергіївну і 50-річну  Мирончук Наталію Михайлівну .

Встановлено, що перебуваючи в Києві в липні 2022 року Вадим Король уповноважив Олену Буйнову контролювати фінансову діяльність підприємства на тимчасово окупованій території і вчиняти нотаріально посвідчені дії від імені фактичних власників СТОВ «Реал Агро». Невдовзі він передав свою 12,5% частку у статутному капіталі підприємства своїй матері Дарії Король, яка за кілька тижнів, перебуваючи в окупованому Мелітополі передала цю частку у власність  Сікачу Анатолію Вікторовичу

Решта учасників СТОВ «Реал Агро» в серпні 2022 року за такою ж схемою теж передали свої частки в статутному капіталі (загальним розміром 75% від статутного капіталу) своїм родичам і довіреним особам. 

18 серпня 2022 року в тимчасово окупованій Каховці провели збори учасників СТОВ «Реал Агро» і затвердили зміни в статутному капіталі. Згодом номінальні власники підприємства  Радченко Олександр Борисович , Анатолій Сікач і  Геращенко Надія Іванівна подали до окупаційних органів влади документи для незаконної реєстрації «Реал Агро» в російській юрисдикції.

Вадим Король і Віктор Радченко отримали контроль над підприємством і стали надавати вказівки номінальному йому власнику Олександру Радченку. 29 квітня 2024 року внаслідок їхніх дій зареєстроване у окупантів СТОВ «Реал Агро» уклало вісім договорів на отримання лізингу від державної російської лізингової компанії «Росагролізинг». 

За цими договорами підприємство отримало у фінансову оренду сільгосптехніку. Одночасно з цим Вадим Король, Олена Буйнова, Василь Мунтян, Віктор Радченко, Наталія Мирончук і Іляна Юхненко провадили фінансово-господарську діяльність в інтересах держави-агресора з низкою російських підприємств, зокрема: ТОВ «ТД «Фрегат», ТОВ «Красногвардейский элеватор» і ТОВ «Ярилаэкспорт». Тим самим вони сприяли сталому функціонуванню об’єктів критичної інфраструктури РФ і відраховували податкові платежі до федерального бюджету РФ.

За скоєний злочин Наталії Мирончук, Василю Мунтяну, Віктору Радченку, Іляні Юхненко заочно повідомили підозру в пособництві державі-агресору за ч. 1 ст. 111-2 КК України. Їм світить від 10 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Ключові фігуранти цієї справи дуже відомі в Каховці. . 

Василь Мунтян в жовтні 2023 року незаконно зареєстрував у окупантів аграрне ТОВ «Екотехпрогрес», директором і власником якого він є. Самі ж окупанти висловлювали йому в своїх пабліках подяку за співпрацю. Зокрема, Василь Мунтян надає їм майданчик, транспортну вагову і інше майно в селі Чорноморівка Каховської громади. 

Василь Мунтян – відомий латифундист у Каховському районі. 1 січня 2020 року в будинку Василя Мунтяна в центрі Каховки сталося резонансне вбивство 26-річного Володимира Чебукіна, що призвело до  і суду.

  • В 2014 році Василь Мунтян викупив руїни літнього кінотеатру «Спартак» навпроти свого будинку в Каховці і обіцяв там збудувати сучасний оздоровчий комплекс з басейном. Однак  і за сприяння тодішнього керівництва Каховської міськради, які закрили очі на порушення умов договору купівлі-продажу кінотеатру, передумав і вирішив звести на цьому місці торгово-офісні будівлі з житловими приміщеннями.