Справа депутата Карамалікова: що наразі відомо?

2 недели назад 0

14 квітня на одному з блокпостів на виїзді з Херсонської області співробітники Служби безпеки України затримали депутата Херсонської міської ради Іллю Карамалікова.

МОСТ повідомляв про це 16 квітня, тоді як офіційно про затримання служба повідомила тільки 21 квітня — у день, коли Карамалікова суд відправив на 60 діб у СІЗО без права внесення застави.

В СБУ повідомили, що Карамалікова підозрюють у зборі та передачі росіянам інформації.

Хто такий Ілля Карамаліков? Ілля Карамаліков — відомий у Херсоні політик, бізнесмен та меценат. У 2020 році його обрали від партії Ігоря Колихаєва «Нам тут жити». До цього він вже був депутатом у четвертому скликанні. У 2015 році балотувався до міської ради від БПП-Солідарність по квоті тодішнього голови ОДА Андрія Путілова, з яким має давні дружні стосунки.

Основний бізнес Карамалікова складають два нічні клуби, мережа магазинів та велика кількість комерційної нерухомості.

Окрім політичної діяльності та бізнесу, він активно займався благодійністю.

У міській раді позиціонував себе як реформатора, який прийшов «наводити лад у місті». Називав себе журналістом та членом НСЖУ, хоча у Національній спілці журналістів від нього відхрестилися.На початку 90-х, за його ж словами, Ілля Карамаліков мав проблеми із законом, пов'язані із валютними операціями.

Чим він займався з початку повномасштабного вторгнення Росії? З перших днів активної фази війни, Карамаліков займався волонтерською діяльністю та створив і очолив так звану «дружину» — загони, що складалися з місцевих чоловіків, які мали забезпечити громадську безпеку в місті замість поліції. Поліцейські, в більшості своїй, з міста виїхали у перший день вторгнення.

Про свою роботу і варту він активно звітував у соцмережах, проводячи ледь не щоденно стріми. Це дозволило йому швидко стати місцевим лідером громадської думки і зібрати непогану аудиторію у facebook.Окрім цього, він багато спілкувався із українськими та іноземними журналістами.

Пізніше «дружина» перейшла під юрисдикцію «Муніципальної варти», але Карамаліков продовжував координувати її роботу.

В середині березня в нічних клубах Карамалікова проводили обшуки. Росіяни викрали обладнання та комп'ютери.

Цікаво, що у багатьох своїх прямих ефірах Ілля Карамаліков казав, що багато чого зможе розповісти тільки після завершення війни.

Затримання 16 квітня в СБУ повідомили, що при спробі виїхати з території Херсонської області, було 


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.