Справа Гандзюк: розгляд апеляції може початися наново

4 недели назад 0

Редакторка стрічки новинРозгляд апеляційної скарги на вирок у справі вбивства херсонської активістки Катерини Гандзюк може початися наново через відставку одного із членів колегії суддів.

Про це повідомила кореспондентка із зали суду.

Суддя, що головує у справі Гандзюк, оголосила, що один із суддів може піти у відставку через досягнення 65-річного віку. Адвокати вважають, що заміна складу суду є підставою для того, щоб справу розглядали наново.

Через відсутність третього судді наразі не можуть призначити навіть дату наступного засідання. Спершу канцелярія суду повинна зробити новий авторозподіл суддів, за результатами якого буде обраного нового суддю — замість того, що піде у відставку. Лише після цього мають призначити дату наступного засідання.

Адвокати кажуть, що це призведе до відтермінування остаточного рішення. Тим часом у суду залишилося лише 4 роки, щоб притягнути обвинувачених до відповідальності. Якщо до липня 2028-го суд не винесе остаточний вирок, сплине 10-річний строк давності, й обвинувачені зможуть уникнути покарання.

На якому етапі перебуває «Справа Гандзюк»? Минулого року суд виніс вирок ексголові Херсонської облради Владиславу Мангеру та помічнику депутата облради Олексію Левіну. Вони  з урахуванням попереднього ув'язнення. Однак обидва .

Наразі адвокати Мангера закінчили оголошувати свої позиції, але сам Мангер досі не заявив про бажання особисто виступити на судовому засіданні на свій захист,  «Міллер». Адвокати Левіна та сам він ще навіть не виступали щодо своїх апеляцій на вирок — їхній перший виступ очікували саме на засіданні 3 червня.

Убивство Катерини Гандзюк 31 липня 2018 року радницю міського голови Херсона та відому активістку Катерину Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою біля під'їзду власного будинку. З опіками її доставили до реанімації в обласну лікарню. У Катерини постраждали понад 40% тіла — кислота потрапила їй на спину, голову, руку, око.

Уже наступного дня санітарним бортом Катерину екстрено перевезли до Києва. Упродовж наступних трьох місяців вона перенесла низку складних операцій. А втім, організм 33-річної жінки не витримав наслідків хімічних опіків. 4 листопада 2018 року Катерина Гандзюк померла.

За три тижні до смерті під час розмови з журналістами Катерина Гандзюк , що вважає замовником нападу на неї Владислава Мангера — тодішнього голову Херсонської облради.

У прокуратурі казали, що ймовірною причиною нападу на Катерину могли бути її слова про підпал Олешківського лісу на Херсонщині — Гандзюк заявляла, що ліс палять для того, щоб потім продавати.

Раніше у справі вже були  п’ятеро підозрюваних в організації та виконанні нападу на Гандзюк:  Віктор ГорбуновВ’ячеслав ВишневськийВолодимир ВасяновичМикита Грабчук — виконавці, та  Сергій Торбін («Опер») — організатор. Усі вони визнали свою провину, пішли на угоду зі слідством та отримали від 3 до 6,5 років позбавлення волі.

Ігоря Павловського , експомічника колишнього народного депутата Паламарчука, звинувачували у приховуванні злочину: слідчі зазначали, що він знав про підготовку злочину та про його скоєння, але мовчав. Павловський  та отримав засудження умовно. Він дав свідчення у справі щодо ймовірних замовника й організатора злочину — Владислава Мангера та Олексія Левіна (Москаленка).

Обвинувачений в організації нападу на Гандзюк  Олексій Левін переховувався від слідства за кордоном, його затримали 2020 року в Болгарії. Болгарські правоохоронці повідомили, що Левін змінив зовнішність, щоб його не впізнали. Чоловіка вдалося ідентифікувати за відбитками пальців.

А підозрюваного в замовленні нападу на Катерину Гандзюк  Владислава Мангера взяли під варту в червні 2020 року.