Судитимуть псевдокерівницю херсонського окупаційного університету

3 недели назад 0

Під час окупації Херсона 47-річна місцева мешканка добровільно погодилася працювати у захопленому представниками країни-агресора вищому навчальному закладі. Однією з займаних посад фігурантки стала «виконувач обов’язків першого проректора». Протиправні дії псевдопрацівниці «університету» слідчі кваліфікували як колабораційну діяльність. Наразі досудове розслідування завершене та обвинувальний акт скерований на розгляд суду. За вчинення злочину проти основ національної безпеки України фігурантці загрожує кілька років перебування за гратами.

Про це повідомляє пресслужба поліції Херсонської області.

Як розповів заступник начальника слідчого управління поліції Херсонщини Чермен Тускаєв, інформацію про причетність жінки до вчинення злочину проти основ національної безпеки України отримали працівники управління стратегічних розслідувань у Херсонській області. Під час проведення подальших слідчо-розшукових заходів оперативники, у тому числі за участю аналітиків обласного главку поліції, зібрали доказову базу злочинної діяльності зловмисниці.

Так, було встановлено, що 47-річна жителька Херсона під час окупації в захопленому представниками країни-агресора Херсонському аграрно-економічному університеті добровільно обійняла посаду так званого «доцента, завідуючої кафедри генетики та розведення сільськогосподарських тварин ім. В.П. Коваленка». Також вона водночас була «виконуючою обов’язків першого проректора» «державної бюджетної освітньої установи вищої освіти херсонської області «херсонський аграрний університет»».

Напередодні нового навчального року фігурантка забезпечувала проведення вступної кампанії до «навчального закладу» за «новими» стандартами, особисто здійснювала у складі приймальної комісії прийом документів абітурієнтів. А після початку навчання забезпечувала здійснення освітнього процесу виключно російською мовою та особисто викладала мовою загарбників навчальні дисципліни на зоотехнологічному факультеті.

Крім цього, відповідно до вимог займаної посади, зловмисниця загалом забезпечувала управління та керівництво організацією навчальної та виховної роботи «університету». Тобто вона здійснювала організацію та контроль роботи факультетів та забезпечувала розробку навчальних планів та робочих програм на основі аналогічних документів навчальних закладів російської федерації.

Злочинні дії фігурантки слідчі обласного управління поліції кваліфікували за ч. 3 ст. 111-1 «Колабораційна діяльність» Кримінального кодексу України. За погодженням із обласною прокуратурою їй заочно було повідомлено про підозру. Наразі досудове розслідування завершене та обвинувальний акт скерований на розгляд суду. За вчинення злочину проти основ національної безпеки України фігурантці може загрожувати три роки ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років.