Супутникові знімки показали нові пошкодження на греблі Каховської ГЕС

1 год назад 0

Фото: Maxar Technologies | Супутниковий знімок пошкодженої секції гребліЗа даними місцевих пабліків, напередодні поряд із греблею було чути звуки вибухів. Гребля утримує приблизно 18 млн кубічних метрів води.

За останню добу на греблі Каховської ГЕС з'явилися нові ушкодження, про це свідчать супутникові знімки Maxar Technologies, які  CNN.

Повідомляється, що вода витікає із трьох шлюзових воріт греблі. Невідомо, що спричинило таке пошкодження секції греблі поруч із західним берегом, і наскільки вона функціональна. Але, за даними місцевих пабліків, напередодні поряд із греблею було чути звуки вибухів.

На фото, що з'явилося в соціальних мережах у п'ятницю, 11 листопада, видно, як вода витікає з кутів шлюзових воріт і секцій мосту, котрих бракує. CNN геолокувало фото греблі та підтвердило його справжність.
Вода з водосховища греблі використовується для охолодження ядерних реакторів Запорізької АЕС, а сама гребля утримує приблизно 18 млн кубічних метрів води.

Раніше Фокус повідомляв про сильну пожежу в районі Каховської ГЕС. У місцевих пабліках з'явилися пости про серію вибухів і фото загорянь.

Нагадаємо, що головлікарка лікарні у Новій Каховці продала томографи в Сімферополь. Через діяльність колаборантки Катерини Грибовської важливе медобладнання з окупованого міста перевезли на кримський півострів.