В Івано-Франківську відкрили виставку листівок «Херсон звідусіль»

1 месяц назад 0

В Івано-Франківську в будівлі Херсонського державного університету відкрили виставку листівок «Херсон звідусіль: в тиші я чую відлуння дому». Серед перших відвідувачів – херсонці, яким через війну довелося залишити рідний дім.
Про це повідомляє кореспондент .

«Це і експозиція, і перформанс, який присвячений темі міграції, згуртованості і єдності нашої громади. Нині Херсон залишили більшість людей, їх розкидало по світу. Ми започаткували цю акцію, щоб підтримати відчуття належності до херсонської громади. Звичайно, ми всі передзвонюємось і переписуємось, але хочемо мати якусь частинку Херсону, знаходячись далеко від нашого дома, і ми це зробили за допомогою пошти», — розповідає автор ідеї виставки листівок «Херсон звідусіль», доцент кафедри географії та екології ХДУ Микола Гоманюк.

За його словами, херсонцям, які виїхали з міста, пропонують надіслати на скриньку №111 головпошти листівку з того місця, де вони нині знаходяться. Усі, хто її надішле, отримують у відповідь листівку з нагадуванням про Херсон. Їх є 12. Автори – херсонські художники. Їхні роботи обирали не за конкурсом, а за змістом мистецького послання, яке б мало об’єднати херсонців.


«Ось робота Ліліани Реліч, а вона — неймовірна акварелістка з Херсона, яка нині знаходиться у Великій Британії. Знаєте, що їй сниться щоночі? Не красива Британія, а Херсон і наші плавні. І вона їх малює»
, — розповідає співавторка ідеї, куратора «Центру культурного розвитку «Тотем» у Херсоні Олена Афанасьєва.Першою, хто відправив листівку з Івано-Франківська, була Тетяна Євсеєва. Вона — переселенка, яка майже два роки живе у Львові.

«Я вибрала листівку, на якій зображено коло херсонців, які після визволення рідного міста від російських окупантів у середмісті співають українських пісень. Я відправила цю листівку собі у Львів, бо моє рідне місто Нова Каховка нині в окупації. І я побажала собі теж дочекатись такого кола Перемоги»,  — наголосила Євсеєва.Гоманюк запевняє: «Так ми підтримуємо зв’язок і інформуємо світову спільноту, що Херсон – це Україна, бо на листівках є українська марка, яку ми теж розробили».

Він додав, що до Херсона вже надійшли близько 300 листівок з усього світу від херсонців і багато з них вже отримали у відповідь листівку з нагадуванням про рідне місто. Обмін листівками триватиме і далі. В майбутньому їх планують передати у «Музей спротиву», який вже створюють у Херсоні.Наразі в Івано-Франківську проживають кілька тисяч херсонців.