В Україні чоловіків мобілізуватимуть за несплату аліментів

1 месяц назад 0

Новий закон про мобілізацію передбачає позбавлення відстрочки від армії для чоловіків, які не сплачують аліменти. За даними Міністерства юстиції, на фронті ризикують опинитися 20 тисяч людей.

На цей час для чоловіків, на утриманні яких перебувають троє та більше дітей, передбачена відстрочка від служби в армії. Однак за новою версією закону про мобілізацію, за несплату аліментів терміном понад три місяці, громадянин її позбавлятиметься.

У Мін'юсті зазначили, що якщо заборгованість за аліментами є хоча б на одного з трьох і більше дітей, то цей громадянин втратить належну йому за законом відстрочку.

Бази даних щодо аліментників будуть передані до ТЦК. Міністерство юстиції заявило, що у них міститься потенційний мобілізаційний ресурс у 20 тисяч осіб. Однак у відомстві зазначають, що служба в армії не є покаранням, а лише можливістю для людини отримати гідну зарплату та розрахуватись із боргами.

Станом на 1 березня поточного року заведено понад півмільйона документів про стягнення аліментів. Зазначимо, що близько 3% ухилянтів від сплати грошей на утримання дітей – жінки. Близько 16,2 тисячі українських жінок переклали виховання дітей на колишніх чоловіків, але при цьому затримують виплати на їх утримання.

Для жінок, які вчасно не сплачують аліменти, також передбачено зняття відстрочки від мобілізації, якщо вони є військовозобов'язаними. Але в переважній більшості ця норма торкнеться чоловіків.