В Україні не всі 60-річні зможуть вийти на пенсію: скільки доведеться доплатити за стаж

1 год назад 0

В Україні змінили вимоги для виходу на пенсію у 60 років. Для цього знадобиться щонайменше 30 років стажу. Тим, кому не вистачає стажу, нададуть можливість його докупити. За кожний рік доведеться заплатити 34320 грн.
Як розповіла адвокатка Віра Тарасенко, першими двома способами купівлі стажу є укладання з Пенсійним фондом договорів про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, коли ви самі можете на цілком законних підставах докупити у держави ту кількість страхового стажу, якої не вистачає для виходу на пенсію, пише .

Скільки коштує стаж:

  • 1 рік – 34 320 грн.
  • 2 роки – 61776 грн;
  • 3 роки – 82368 грн;
  • 4 роки – 96096 грн;
  • 5 років – 102 960 грн.

Перший вид договору про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування є дешевшим, але більш тривалим для вирішення питання виходу на пенсію. Він укладається на конкретний термін, раніше від якого на пенсію вийти не можна. Оплати провадяться за ним 1 раз на місяць.

Його можна укласти на період від 1 року, не менше ніж на 1 рік і до 5 років. І вийти на пенсію можна лише після закінчення його терміну дії. Зі свого боку другий вид договору про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування дозволяє одноразово докупити весь страховий стаж, якого бракує, і відразу ж вийти на пенсію, не чекаючи закінчення року або більш тривалого терміну.

За ним можна докупити як страховий стаж за 1-2 місяці, так і за рік чи максимум за 5 років. Він дозволяє вирішити питання купівлі необхідного стажу швидше, але це вдвічі дорожче, ніж попередній варіант.

Для придбання стажу необхідні такі документи:

  • заповнена заява про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування або про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата єдиного внеску) за формою згідно з додатком 3 до Інструкції;
  • копія трудової книжки (за наявності);
  • виписка із системи персоніфікованого обліку (ОК-5);
  • копія документа, що засвідчує особу (наприклад, паспорта).

Як повідомляв OBOZREVATEL, українцям у березні 2023 року буде проведено масштабну індексацію пенсій. Її розмір залежить від розрахункового розміру пенсії. При цьому індексація, ймовірно, буде значно вищою, ніж 2022-го, оскільки її розмір залежить від рівня інфляції.