В Україні проведуть перевірку реєстрових даних щодо громадян: Кабмін затвердив постанову

3 недели назад 0

Щодо українців звірять дані про їх місце проживання чи перебування, відомості про оформлення документів для виїзду за кордон, відомості про малолітніх, неповнолітніх дітей тощо.

Кабмін постановою про проведення верифікації деяких реєстрових даних від 30 грудня 2022 р. №1493 передбачив проведення верифікації даних про фізичних осіб.

Верифікація необхідна для різних цілей – зокрема, перевірки підстав для призначення різних соціальних виплат, сплати податків, володіння майном, виконання закону про мобілізацію громадянами призовного віку тощо.

Так, доручено провести верифікацію інформації про фізичних осіб на підставі даних, що обробляються в державних інформаційних ресурсах, а саме:

  • Єдиному державному демографічному реєстрі;
  • Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків;
  • Державному реєстрі актів цивільного стану громадян;
  • реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;
  • Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб;
  • відомчій інформаційній системі Державної міграційної служби.

Так, будуть звірені дані щодо ПІБ, дати і місця народження, відомості про зареєстроване або задеклароване місце проживання (перебування), відомості про оформлення документів для виїзду за кордон на постійне проживання або залишення на постійне проживання за кордоном чи повернення на проживання в Україну, реєстраційний номер облікової картки платників податків або інформація про відмову від його прийняття, унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі, місце проживання, номер посвідчення застрахованої особи, дані про останнє зареєстроване/задеклароване місце проживання (перебування) внутрішньо переміщеної особи на території, де виникли обставини, зазначені у статті 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», відомості про малолітніх, неповнолітніх дітей тощо.

В цілому, затверджено перелік даних державних інформаційних ресурсів, за якими проводиться верифікація інформації про фізичних осіб на підставі даних, що обробляються в державних інформаційних ресурсах;
етапи та строки проведення верифікації інформації;
перелік даних, які підлягають актуалізації за результатами проведення верифікації.

Установлено, що обмін інформацією здійснюється з електронним сервісом верифікації інформації про фізичних осіб — засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів «Трембіта» з використанням центральної підсистеми єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ.

Держателі та адміністратори державних інформаційних ресурсів повинні:
забезпечити проведення верифікації шляхом автоматизованого порівняння даних державних інформаційних ресурсів;
здійснити актуалізацію даних за результатами верифікації шляхом їх внесення автоматизованим способом до державних інформаційних ресурсів.

Державній міграційній службі доручено:
створити та забезпечити функціонування електронного сервісу верифікації інформації про фізичних осіб засобами Єдиного державного демографічного реєстру, який повинен забезпечити можливість проведення верифікації;
забезпечити використання результатів верифікації для функціонування сервісу верифікації інформації про фізичних осіб;
забезпечити функціонування сервісів автоматичної актуалізації інформації про фізичних осіб з Державним реєстром актів цивільного стану громадян та Державним реєстром фізичних осіб — платників податків.

Держателям Державного реєстру актів цивільного стану громадян та Державного реєстру фізичних осіб — платників податків забезпечити електронну інформаційну взаємодію з Єдиним державним демографічним реєстром для забезпечення автоматичної актуалізації інформації про фізичних осіб.

Міністерству цифрової трансформації доручено забезпечити координацію дій.

Нагадаємо, що 2 січня Уряд  документ – постанову №1487, якою затверджено Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.