В Україні рідкісну монету номіналом 10 копійок можна продати за 20 тисяч грн

2 недели назад 0

Деякі українські монети можуть коштувати набагато більше свого реального номіналу. Так, за 10 копійок нумізмати готові віддати десятки тисяч гривень. Як вони виглядають і що в них особливого?

Популярний у колекціонерів сайт "Монети-Ягідки" пропонує безліч цікавих варіантів рідкісних та дорогих монет, випущених в Україні у різні роки. Так, в одному з оголошень сказано, що за 10 копійок, зроблених у 1992 року, можна отримати до 20 тисяч гривень. Проте не всі монети того року справді рідкісні.

Як сказано в оголошенні, їх було зроблено на Луганському верстатобудівельному заводі (першому монетному дворі України). Під час виробництва монет використовувалося відразу кілька типів штемпелів, тому в обіг було запущено велику кількість різновидів, і кожен має свою особливість.

Але рідкісними, відповідно і дорогими, вважаються лише деякі 10 копійок 1992 року. А саме ті, що були зроблені за допомогою англійських штемпелів. "Українські фахівці відправили до Британії ескізи з помилкою. Англійці за цими ескізами виготовили пуансони, які при карбуванні давали зворотний ефект: щит опуклий, а тризуб втиснутий. У всіх інших різновидів 10 копійок тризуб опуклий" , — сказано в оголошенні.

На аукціони "англійське карбування" потрапляє дуже рідко. Тому монети оцінюють у суму від 14 до 17 тисяч гривень. А 2020 року такий екземпляр 10 копійок пішов з молотка за рекордні 20 020 гривень.