В Україні змінять правила декретної відпустки

4 года назад 0

Чоловік і жінка зможуть ходити у таку відпустку по черзі.

В Україні готують кардинальні зміни в законодавстві про декретну відпустку.

Віцеспікера Верховної Ради Олени Кондратюк зазначає, що “ментальні матріархальні стереотипи”, які вселили українцям, заважають нам зрівняти в правах і обов’язках по догляду за дитиною чоловіків і жінок.

Тому в парламенті готують законопроєкт, який допоможе зрівняти права й обов’язки обох батьків. Згідно з ним, декрет зможуть брати батько і мати дитини по черзі. Чому ви не можете побути в декреті місяць, наприклад, а потім дружина місяць в декреті? До речі, законодавство це теж ми зараз хочемо прийняти, щоб мали можливість і чоловік, і дружина йти в декрет. Нічого тут складного немає”, – сказала Кондратюк.

Згаданий законопроєкт №3695 пропонує такі зміни:

— Якщо чоловік захоче взяти відпустку замість жінки, він повинен принести своєму роботодавцю довідку, що дружина відмовилася брати декрет (його потрібно взяти на місці роботи жінки).
— Жінки з двома дітьми й більше мають право на щорічну додаткову відпустку. Нині ж таке право отримають і чоловіки.
— Після народження дитини батько отримає право на оплачувану 14-денну відпустку (якщо він живе з матір’ю дитини, незалежно від штампа в паспорті). Її можна буде використовувати протягом трьох місяців з моменту народження дитини.

До слова, на сьогодні рівні права на декретну відпустку надаються у 22 з 28 країн Європейського Союзу.