Від холоду людина худне набагато швидше, ніж від жари

6 лет назад 0

Холод, а зовсім не спека можуть допомогти схуднути, чого б не стверджували прихильники сауни і “гарячої” йоги. Дослідження показало, що озноб спалює жир набагато швидше, ніж підвищена температура.

Запитайте будь-якого шанувальника сауни або «гарячої» йоги, і він обов’язково скаже, що підвищена температура повітря допомагає потіти, а значить, позбавлятися від зайвої ваги. Саме тому кількість учнів на сеансах «гарячої» йоги, де всі асани необхідно виконувати при температурі не нижче +40С, постійно збільшується. Однак якщо ви заміните ці заняття плаванням в прохолодній воді, то досягните набагато більшого ефекту у справі боротьби із зайвою вагою. Саме до такого висновку прийшли вчені з Університету Токіо в Японії.

Дослідники довели, що схильність до холодних температур протягом тривалого періоду часу покращує здатність організму регулювати рівень цукру в крові і збільшує швидкість метаболізму, тобто спалювання калорій. Даний ефект є результатом стресу від впливу холодної температури на тіло. Наш організм змушений адаптуватися до цього стресу і спалювати не дуже корисний жир для того, щоб отримувати енергію для обігріву. Тепер автори дослідження шукають способи ручного включення цього процесу адаптації без екстремально холодних температур, які не дуже комфортні для десятків і сотень мільйонів людей у різних країнах світу, які страждають від зайвої ваги і ожиріння.

Природно, що для них набагато приємніше займатися і намагатися худнути при високій температурі, ніж влаштовувати запливи в ополонці. Але якщо дослідники зможуть відшукати спосіб активізації цього режиму обігріву тіла навіть при нормальній температурі, то це буде хорошою новиною для половини людства.