Викрадену картину Антоніна Фоминцева з Херсонського музею знайшли у відео російських пропагандистів

1 месяц назад 0

У Центральному музеї Тавриди в окупованому Сімферополі помітили картину художника-аматора з Нової Каховки Антоніна Фоминцева “Дніпровські плавні”. Полотно потрапило у кадр одного з сюжетів російської пропаганди, знятого у вересні 2023 року. 

Про це  Херсонський художній музей.

У дописі йдеться, що картина Фоминцева стала 91-м художнім твором, який незаконно вивезли окупаційні війська з Херсонського художнього музею і зараз перебуває в окупованому Сімферополі. Фахівці музею розповідають, що Антонін Фоминцев – один із найкращих самодіяльних художників Нової Каховки, майстер реалістичного пейзажу. 

Про долю художника через окупацію Нової Каховки російськими військами нічого невідомо, – додають вони. 

Раніше було ідентифіковано, що з Херсонського художнього музею армія РФ викрала твір майстрині декоративного розпису на папері Людмили Вітковської “Горе тій чайці…” .

Раніше стало відомо, що музейний центр Смітсонівський Інститут у США за допомогою супутникових фотографій допомагав Україні збирати докази воєнних злочинів, скоєних росіянами. Фотографії Херсонського художнього музею під час окупації, зроблені якраз у момент вивезення з нього експонатів.