Вишиті сорочки, янголятка в стилі Тільда і прикраси з бісеру. Майстриня з Херсона робить обереги для військових

1 месяц назад 0

Майстриня з Херсона Еліна Передерей вишиває сорочки, робить янголят в стилі Тільда та прикраси з бісеру. Такі обереги вона передає військовим та дарує херсонкам, які лишаються у місті.

Херсонка Еліна Передерей займається вишивкою, шиттям і бісероплетінням. Це захопленням в неї давно, все це майстриня робить на замовлення.

З Херсона жінка не виїздила. Після повномасштабного вторгнення для своїх виробів почала використовувати візерунки, притаманні Херсонщині. Також в її доробку чимало прикрас, які символізують незламність і свободу українців.

"Зараз роблю більше українських виробів. Хочу показати цю силянку: схему з орнаменту Херсонщини. Попросила київську майстриню і вона мені розробила схему. А я вже сплела для себе цю прикрасу на шию",  — говорить майстриня. Прикраси з бісеру херсонської майстрині Еліни Передерей. Херсон, 20 жовтня 2023 рік. Фото: Суспільне Херсон
Вишиванку, яку вдягає херсонка, вишила під час окупації міста. Образ вона побачила на відео — на одному з будинків намальований мурал з дівчиною у вишитій сорочці, спідниці і прикрасах. Його вона взяла за основу, але візерунок використала притаманний Херсонщині.

"Коли Херсон був окупований, я почала сама собі вишивати вишиванку. Це був мій такий супротив, проява неповаги, я хотіла показати, що українка і все витримаю. Я сама собі так сказала: як тільки я закінчу вишивати — Херсон звільнять. З цією думкою я вишивала кожний хрестик. Закінчила вишивати 8 жовтня, віднесла кравчині і 11 листопада нас звільнили. Як я загадала, так і сталося",  — розказала жінка. Ляльки херсонської майстрині Еліни Передерей, Херсон, 20 жовтня 2023 рік. Фото: Суспільне Херсон
Іграшок майстриня зараз шиє небагато, лише – янголяток. За словами Еліни, є замовник зі Львова, який сплачує за вироби і просить роздавати обереги дівчатам, які зараз в місті і не виїжджали під час окупації. Це, каже жінка, вдячність херсонкам за мужність. Також обереги майстриня передає військовим через волонтерів. Ляльки херсонської майстрині Еліни Передерей, Херсон, 20 жовтня 2023 рік. Фото: Суспільне Херсон
Еліна починає шити, плести та вишивати, як тільки з'являється вільна хвилинка. Це допомагає їй відволікатися від реалій міста і заспокоїтися.