Ворог намагається обходити ППО: Гуменюк про нічну атаку

2 месяца назад 0

На Одещині ворог не припиняє терор, під ударом опинилися південні та південно-східні регіони. Два безпілотники заходили з акваторії Чорного моря і були точно знищені, чотири відпрацювали сили протиповітряної оборони на Дніпропетровщині та ще один на Херсонщині.

Про це сказала речник Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк в  ефірі  телемарафону.

"Разом із силами ППО в нашій операційній зоні ми близько трьох годин відбивали атаку безпілотників, яка була спрямована, очевидно, знову на енергетичну інфраструктуру" , — розповіла спікер.

На Одещині потрапляння не допущено, проте на Дніпропетровщині уламки збитого безпілотника впали на територію елеватора, де спалахнула пожежа: його оперативно ліквідували, люди не постраждали, критичні руйнування не допущені.

За словами Наталії Гуменюк, сам факт того, що ворог намагався знову спрямовувати маршрути своїх безпілотників таким чином, щоб і викривати, і обходити системи ППО, може опосередковано свідчити про те, що навіть така не дуже потужна порівняно з іншими атака може бути провісником наступних атак, коли ворог збере певну інформацію.

"Ми вже акцентували увагу, що після знищення А-50 у ворога є проблеми з отриманням інформації, внаслідок чого вони активізують діяльність безпілотних розвідників. Небезпека з Чорного моря зберігається доти, доки ворог тримає ракетоносії, і ми знаємо, що вони оснащені ракетами типу "Калібр". Загальний залп тих носіїв, які вони ховають у бухтах, зараз враховується як п'ятдесят" , — звітувала чиновник.

Також за даними Гуменюк, перед попередньою масованою ракетною дробовою комбінованою атакою ворог вивів на бойове чергування підводний ракетоносій, який пробув у Чорному морі протягом усієї атаки та фактично до ранку після того, як це було завершено, завівся пункт базування знову. І використання "Калібрів" не було зафіксовано.

"Цілком ймовірно, що такий самий маневр вони проводили і перед цією масованою атакою, і тоді вони знову виводили підводні ракетоносії, можливо, для відволікання систем ППО" , — підсумувала вона.