Врятувала колекцію вишиванок. Переселенка з Херсона відкрила у Кривому Розі магазин одягу, вивезеного з окупації

4 недели назад 0

Олена Зіньова вивезла з окупованого Херсона українські рушники та вишиті сорочки – головну продукцію своєї крамниці. Одяг з українською символікою та національними традиціями вдалося провезти через 33 блокпости російської армії.
Олена розповіла Суспільному: зараз відкрила крамницю в Кривому Розі, де продає одяг, який врятувала.
 
Початок повномасштабного вторгнення Олена застала у місті – першого березня у місто прийшли російські військові. Одна з автівок зупинилася біля її магазину.

"Увесь фасад магазину був обклеєний рушниками, вишиванками, не вистачало лише прапора. Я побачила, як з цієї вантажівки висипало багато військових, і вони пішли на ринок", – розповіла жінка.Разом із чоловіком Олена вирішила виїхати з окупованого Херсона та вивезти частину продукції з українською символікою. Упродовж трьох днів вони дісталися до підконтрольної Україні території.

"Три доби, ніч ми провели у Василівці. Ніч у полі, поруч із чеченцями — я ніколи не забуду, це було страшно, дуже страшно. Вивезти 32 сумки товару з вишиванками, як мені сказали СБУ, які нас зустріли у Запорізькій області на нашій території – що ви божевільна" , – каже вона.
У крамниці Олени працювала Людмила, вона також вирішила виїхати у безпечне місце. На Херсонщині жінці довелося лишити своїх рідних.

"Вони усі на лівому березі, який ще не звільнений: мої батьки, сестра, рідні залишилися на лівому березі, я дуже за них хвилююся, переживаю, згадую усі наші зустрічі. Атмосфера на той час була напружена. Було дуже багато військових, їх ставало більше й більше, кожен день ти йдеш і бачиш ці "зетки", – розповіла Людмила.
Нині Олена Зіньова відкрила свою крамницю в Кривому Розі. Продає ті рушники та вишиванки, які врятувала з окупованого Херсона.
Олена каже: містяни вже знають крамницю та охоче купують товар, є навіть постійні покупці. Також у крамниці облаштували "херсонський куточок" – це кераміка, ляльки-мотанки та сувенірна продукція із зображенням Херсона.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.