У ХДУ відбулося засідання ректорату

2 года назад 0

Сьогодні, 21 березня, відбулося засідання ректорату Херсонського державного університету за участі деканів факультетів, керівників структурних підрозділів, служб та відділів. Захід пройшов у змішаному форматі.

На початку зібрання ректор Олександр Співаковський висловив подяку всім представникам університету за злагоджену роботу. Та підкреслив, що наразі першочергове завдання – виконання індивідуального навчального плану та надання якісних освітніх послуг студентам.

«Незважаючи на складність ситуації, в якій ми всі знаходимося, і студенти, і викладачі розуміють – якість має бути забезпечена. Це ключовий інструмент боротьби з ворогом. Адже навіть у воєнні часи ми можемо гарно навчатися» , – наголосив ректор.

Певний алгоритм дій має бути узгоджений з проректоркою з навчальної та науково-педагогічної роботи Дар’єю Мальчиковою. І вже з наступного тижня, 28 березня, освітній процес у ХДУ повинен розпочатися з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.
Наразі є питання щодо організації державної атестації. «Тут можуть бути різні варіанти: на кожному факультеті, по кожній освітній програмі своя специфіка. Звісно, ми повинні врахувати й думку студентів. Але остаточне рішення мають прийняти ректор, декани, завідувачі кафедр та гаранти», – підсумував Олександр Співаковський.

Також ректор торкнувся фінансового питання. Так, наразі університет отримує фінансування з бюджету в повному обсязі. Але студенти призупинили оплачувати навчання. Це, в свою чергу, може викликати певні проблеми. І вже в квітні ми не будемо мати на спецрахунку коштів.

Разом тим, на факультетах мають донести здобувачам, що в разі можливості необхідно все ж таки сплачувати за навчання. Особливо це  стосується студентів випускних курсів. Адже ті, хто не розрахуються, не зможуть отримати диплом.
Перший проректор ХДУ Сергій Омельчук відмітив, що наказ про організацію освітнього процесу з наступного понеділка буде виданий вже сьогодні. Документ був обговорений і на попередньому ректораті, і на нараді з деканами та заступниками деканів. Наразі алгоритм дій зрозумілий.

Також перший проректор роз’яснив ситуацію щодо табелювання співробітників університету.

Проректорка з навчальної та науково-педагогічної роботи Дар’я Мальчикова зазначила, що в четвер, 24 березня, планується засідання науково-методичної ради. У ході зібрання мають бути обговорені всі питання стосовно оновлення та організації освітнього процесу з 28 березня.

Проректор з фінансово-господарської та науково-педагогічної роботи Максим Вінник відмітив, що всі служби університету функціонують у штатному режимі. Наразі йде підготовка до оплати комунальних послуг. «Служби міста працюють, у нас немає перебоїв з теплом, електроенергією, водою. Тож маємо сплатити комунальні послуги вчасно», – наголосив проректор.

Проректорка з міжнародної, соціально-гуманітарної та науково-педагогічної роботи Алла Цапів розповіла про роботу Волонтерського центру ХДУ.

Також вона висловила вдячність факультету біології, географії і екології, який запустив освітній проєкт «Academic Bridge» («Академічний міст»). Вже три дні поспіль науковці з різних країн проводять цикл академічних онлайн-зустрічей зі студентами та викладачами нашого освітнього закладу. Триватиме проєкт 10 днів, тож долучитися можуть усі охочі.

Наприкінці засідання виступив голова Вченої ради ХДУ Володимир Олексенко, який анонсував планове засідання Вченої ради на 28 березня. Цього тижня буде сформований порядок денний і матеріали будуть розіслані.

Пресцентр ХДУ