![](https://kherson-news.info/wp-content/uploads/2022/02/f5fd201100f37e409f2c5b041fec9eb6-752x450.jpg)
У Херсоні школярі та студенти питимуть якіснішу воду
2 года назад 0
Вода з артезіанських свердловин у Херсоні перенасичена солями, ще й іржею з украй зношених труб водопроводу, пише Голос України.
І оскільки навряд чи її якість покращиться у найближчому майбутньому, робити Н2О придатнішою для пиття, смачнішою та безпечнішою споживачі заходилися самі.
У Херсонському державному університеті, приміром, на усіх без винятку дев'яти факультетах уже встановили системи фільтрації води із перепускною спроможністю у сто літрів на добу кожна. Гроші на них (майже шістдесят тисяч гривень) виш заробив самостійно. І це тільки початок — аналогічні системи фільтрації води за допомогою зворотного осмосу планують встановити і в студентських гуртожитках, повідомив ректор ХДУ, професор Олександр Співаковський.
Приклад університету наслідують інші освітяни Херсона. Системи фільтрації води, звідки вона надходитиме до "фонтанчиків" для пиття, цього року з'являться і в усіх 56 школах обласного центру. Кошти на це в сумі 1,9 мільйона гривень уже виділено з державного бюджетного фонду соціально-економічного розвитку, розповіли в міському управлінні освіти і науки.