У Херсоні спостерігачі ОПОРИ фіксують недостатню кількість кабінок та скриньок

3 года назад 0

  У неділю, 15 листопада, всі дільниці у трьох районах Херсона запрацювали вчасно – о 08:00. Спостерігачі ОПОРИ фіксують перші порушення – недостатню кількість кабінок та скриньок на виборчих дільницях.

На трьох виборчих дільницях кількість скриньок та кабінок для таємного голосування не відповідає визначеній у законодавстві кількості.
Так, на великій виборчій дільниці №650632 замість шести кабінок та скриньок, є лише п’ять. Така ж ситуація з кабінками на дільниці №650709.


На середній виборчій дільниці №650634 замість чотирьох кабінок – лише три.

Відповідно до частини 1 статті 248 Виборчого кодексу голосування проводиться в день голосування з 8 години до 20 години без перерви.

Згідно із частиною 6 статті 62 Виборчого Кодексу України кожна виборча дільниця забезпечується необхідною кількістю виборчих скриньок – стаціонарних (великих) та переносних (малих). Для голосування використовуються виборчі скриньки, виготовлені з прозорого матеріалу за розмірами, встановленими Центральною виборчою комісією. Мала виборча дільниця повинна мати не менше двох стаціонарних виборчих скриньок, середня — не менше чотирьох стаціонарних виборчих скриньок, велика — не менше шести стаціонарних виборчих скриньок. Кожна виборча дільниця повинна мати не менше двох переносних виборчих скриньок.

Відповідно до частини 3 статті 62 Виборчого Кодексу України приміщення для голосування повинно бути обладнане достатньою кількістю кабін для таємного голосування. Для малих виборчих дільниць кількість таких кабін повинна бути не менше двох, для середніх — не менше чотирьох, для великих — не менше шести.