У Херсоні в квартирах містян батареї залишаються крижаними

2 года назад 0

Незважаючи на те, що опалювальний сезон у Херсоні офіційно мав би розпочатись із 1 листопада, бо є таке розпорядження мера, в квартирах містян батареї залишилися крижаними й 2 листопада.
Традиційно для таких випадків херсонці поділилися на два табори. Перші переконані, що на дворі ще надто тепло, щоб починати платити за величезними тарифами. А інші вже давно не проти жити в теплих квартирах.
Раніше ми писали, що В Херсоні розподіл газу може подорожчати на 280%
«На дворі рослини ще квітнуть! Яке опалення? Заспокойтесь», – переконують у соцмережах тих, хто не може вже дочекатись опалення. На це замерзлі містяни відповідають: «Так, квітнуть… Гриби та пліснява на стінах і стелі в моїй квартирі від таких сирості та холоду».
Ще 23 жовтня мер Херсона Ігор Колихаєв підписав розпорядження про початок опалювального сезону з 1 листопада. «Міське комунальне підприємство “Херсонтеплоенерго”, акціонерне товариство “Херсонська ТЕЦ”, приватне підприємство “Херсонтеплогенерація”, “Теплотехсервіс” товариства з обмеженою відповідальністю “Група компаній «Теплотехніка»”, підприємства та організації, незалежно від форм власності та відомчого підпорядкування, що мають на балансі котельні та забезпечують житлові будинки та об’єкти соціальної сфери міста централізованим теплопостачанням, мають розпочати опалювальний період 2021–2022 років із 1 листопада», – повідомляли тоді в Херсонській міськраді. Крім цього, обіцяли, що з 25-го жовтня опалювальний сезон розпочнуть заклади соціальної сфери, опалення яких здійснюється від індивідуальних джерел, і які мають договори про постачання природного газу.
Читайте також: Споживачі АТ "Херсонська ТЕЦ" почнуть отримувати тепло
Влада міста до останнього переконувала, що опалювальний сезон розпочнеться вчасно. Так, 29 жовтня на сайті мерії з’явилася новина про підсумкову нараду напередодні старту опалювального сезону, в дописі було сказано: «Опалювальний сезон у Херсоні розпочнеться, як і обіцяла влада, 1 листопада». Та не сталося, як обіцялося – станом на 2 листопада в квартирах херсонців, деяких лікарнях і в чималій кількості шкіл і дитсадків від тепла в батареях тільки минулорічна згадка. Можливо, в квартирі ще можна якось перетерпіти, гріючи приміщення обігрівачем. А як бути маленьким херсонцям у дитсадках, де групи – це великі приміщення, звичайною «дуйкою» їх не нагріти?
Щодо вже надто плавного входження в сезон теплих батарей на телеканалі «Суспільне. Херсон» виступав заступник міського голови Херсона Володимир Пепель. За його словами, «як тепловики кажуть, систему потрібно “виходити”, а на це треба приблизно 10–14 діб»…
Із якого дива? Адже раніше після запуску котелень теплоносій подавали в будинки в середньому через 6–8 годин, якщо було все гаразд. А тут ще якась підготовка…
« У нас запущені й уже опалюються – лікарня імені Карабелеша, лікарня імені Лучанського, пологовий будинок № 1. Є й садочки, які з опаленням, але це ті, які на альтернативному виді палива, – додав Пепель. – П о охороні здоров’я – 6 закладів опалюються, по закладах освіти – в 5–6-ти вже працює опалення».
У Херсонській громаді – 61 школа, але опалюються тільки 5–6. Це ті, які мають власні котельні на дровах чи пелетах. Можливо, добре, що діти зараз на дистанційному навчанні, бо померзли б та похворіли майже всі. В більшості дитсадків (які не мають своїх альтернативних котелень) діти так і продовжують мерзнути. Коли буде опалення? Вихователі тільки сумно здвигають плечима на запитання батьків.
Лікарні… Як відомо «Гривні», в міській лікарні імені Тропіних потеплішало 1 листопада, принаймні в стаціонарі, де лежать хворі – тепло. А от у поліклініці № 2 (на вулиці Тираспольська) лікарні імені Карабелеша вранці 2 листопада було ще холодно. Пацієнти приходять на прийом чи процедури до лікаря в приміщення, де мерзнуть руки й ноги…
Читайте також: У Херсоні оголосили "надзвичайну ситуацію" через відсутність опалення у школах та лікарнях
А ЯКІ СПРАВИ В ОБЛАСТІ?
Щоб дізнатися, чи тепло в дитсадках, школах, лікарнях у різних районах Херсонщини, «Гривна» за коментарем звернулася до прес-служби Херсонської облдержадміністрації. Там повідомили, що станом на 2 листопада, на 8:00, теплом забезпечені 246 закладів соціально-бюджетної сфери з 848-ми (це лише 29%): 105 дитсадків із 365-ти; 85 закладів освіти з 285-ти; 56 закладів охорони здоров’я із 198-ми.
Як зауважили в прес-службі ХОДА, в опалювальному періоді 2021–2022 років централізовано опалюватися будуть житлові будинки тільки в Херсоні – 1100 будинків. У інших містах області багатоповерхівки централізовано вже не опалюються (переведено на «автономки»).
Нагадаємо, В Херсоні тарифи на опалення виростуть від 28% до 43%
Також додали, що затримка початку опалювального сезону в Херсоні спричинена заборгованістю за послуги розподілу газу: «Стосовно подачі теплоносія до житлових будинків у Херсоні, які отримують теплоносій від АТ “Херсонська ТЕЦ”, то зараз між керівництвом цього підприємства та “Херсонгазом” за участі обласного та міського керівництва ведуться перемовини щодо урегулювання заборгованості за послуги з розподілу газу, що спричинило затримку початку опалювального сезону. Із 2-го листопада МКП “Херсонтеплоенерго” розпочинає розпломбування своїх котелень, і невдовзі буде подача теплоносія до осель абонентів», – зазначили в прес-службі.
Читайте також: В Херсоні дорожчає опалення: для кого підвищать тарифи
Ускладнили ситуацію із вчасною подачею теплоносія зокрема нові ціни на газ, «завдяки» відкритому ринку газу. Проте про можливі проблеми владі на місцях було відомо ще влітку. Можливо, подібної ситуації не склалось би, якби місцева влада мала звичку «стелити соломку».
Гривня