У Херсоні в реформу інтернату малеча "не вписалася"

3 года назад 0

Ніяк не впишеться у регіональну систему освіти колишня обласна школа-інтернат імені Шевченка.
Свого часу тут жили й навчалися сироти та діти з родин, позбавлених батьківських прав. Та соціальне сирітство в Україні поступово відходить у минуле, безбатченки знаходять прихисток у прийомних родинах і сім'ях опікунів.
Тому інтернат отримав статус гімназії, але й у ньому довго не протримався. Оскільки це заклад обласного підпорядкування, а фінансувати гімназії облрада тепер права не має, її швиденько перетворили на спортивний ліцей.
Депутати органу місцевого самоврядування швиденько проголосували, аби в ліцеї "поглиблено вивчали" бокс, вільну боротьбу, легку атлетику й футбол. Та не врахували, що новий статус не передбачає існування в ліцеї молодших класів. Відтак, понад півсотні хлопців та дівчат, котрі навчалися у перших-третіх класах колишньої гімназії, опинилися "біля розбитого корита".
Їм запропонували або фінансувати молодшу школу з власних кишень, на що у родин немає коштів, або переводити дітей до інших навчальних закладів Але цей варіант батьків також не влаштовує: до інших шкіл їм і діставатися складніше, та й адаптація у новому колективі для дитини в такому віці завжди стрес.
Тож родини гімназистів підготували петицію на електронний сайт Херсонської облради із проханням відтермінувати ліквідацію молодших класів у спортивному ліцеї до того моменту, як діти їх закінчать. Однак реакції на неї поки що немає. Сергій ЯНОВСЬКИЙ Голос України