У Херсоні вчать українським традиціям в музеї

2 года назад 0

У Херсонському краєзнавчому музеї – зимова казка. Щоп’ятниці у грудні діти від 7 до 10 років вивчають різдвяні традиції різних народів через художній твір. Вчать і українські традиції, пригадують колядки й самі готують кутю за своїм смаком.
Діти вже здійснили подорож до Швеції та познайомились з "Різдвяним гномом" Свена Нордквіста. Далі попрямують до Англії за "Різдвяної піснею" Чарльза Діккенса, а в Німеччину їх проведе "Лускунчик" Гофмана.
Зимова казка. Як дітей вчать українським традиціям у херсонському музеїСуспільне.ХерсонЩо таке реліквія, слухачі зимової казки мають уявлення. Річ, яка передається в родині з покоління в покоління, і не обов’язково коштує дорого. Реліквії, цінні для історії народу, зберігає музей.
" На попередньому ми читали книгу «Різдвяний гном». Мені сподобалась, там про Різдво, цікава книга ", — каже постійний відвідувач музею Артур Дмитрієв.
" Я буду читати, якщо знайду. А казка називається "Крамничка тітоньки Мальви ", — говорить Ілля Шендригін.

" Ми раніше подорожували Різдвом різних країн, а цього року вирішили казками подорожувати й дізнаватись про Різдво. Ми розуміємо, що сьогодні читання не таке популярне серед дітей, як хотілось би, і тому намагаємось привчати до того, що книга може бути дуже-дуже цікавою ", — розказує наукова співробітниця краєзнавчого музею Ліана Комарденко.
Про деякі традиції зустрічі Різдва діти знають і в родинах їх дотримуються, деякі – поступово зникають і про них можна почути на музейних заняттях.
Я запам’ятав традиції: треба робити дідух, треба узвар, кутю, різні 12 страв, ходити до родичів, носити їм хліб, випічку", — каже Андрій.
Обрядову страву – кутю – діти могли сформувати самі. Родзинки, чорнослив, мед, мак, горішки додавали до відвареної пшениці.
" Моя бабуся готує …кутю. Я думав, коли був маленький, що це невкусно, горько. А тут я попробував, сам зробив. Мені сподобалось ", — каже Ілля.
" В перший раз я спробував кутю. Дуже смачно ",- говорить Теодор Абдельнур.
Рухливі ігри, створення колажів з ялинкою і побажаннями, колядки і пригощання традиційними для тієї чи іншої країни смаколиками. Музейні співробітники вже готують для найменших відвідувачів англійську та німецьку зимові казки.
Олена Ліщенко Суспільне Херсон