У Херсоні відкрилась виставка креативних картин

2 года назад 0

У Херсонській обласній книгозбірні Олеся Гончара презентували виставку творчих робіт скадовчанина В’ячеслава Сватка "Мовчазна розмова". Діє вона у рамках інклюзивної програми "Тиждень креативної терапії".
На стінах книгозбірні – малюнки. Це 50 робіт, виконаних у різних арт-терапевтичних техніках. Їх автор — скадовчанин В’ячеслав Сватко. Хлопець хворіє на ДЦП. Цьогоріч він став учасником інклюзивної програми "Тиждень креативної терапії", яка реалізовується у бібліотеці.
Програму "Тиждень креативної терапії" започаткували 3 роки тому, розповідає Оксана Шестакова: " Ця програма полягає у тому, що родини, які виховують дітей з інвалідністю, а також інші родини можуть взяти участь у проєкті і спробувати на собі ефект від майстер – класів, в основі яких або арт-терапія або анімалотерапія, і цю назву об’єднує креативна терапія ".
Про позитивний терапевтичний ефект від арт-терапії розповідає психологиня Ганна Колісниченко; " Робота за допомоги арт-матеріалів позитивно впливає на всіх людей. Особливо, якщо говоримо про дітей, яким важко висловити відчуття вербально, так як зазвичай ми спілкуємось. Але за допомоги підсвідомого, саме через роботу з фарбою, з глиною, з будь-яким природнім матеріалом ми підіймаємо всі ті пласти і допомагаємо відновлюватись. Арт-терапія нібито з різних шматочків складає великий пазл внутрішнього світу, допомагає себе зрозуміти. А коли ми розуміємо себе, ми можемо спілкувались і налагоджувати соціальні контакти ", — каже Колісниченко.

Перший рік проєкту був експериментальним, продовжує Оксана Шестакова, але він продемонстрував головне — зацікавленість суспільства темою інклюзії: " У перший рік ми побачили, що тема актуальна, корисна, що не завжди люди знають, до кого звертатись. Були приємно вражені, коли почали збирати експертів, побачили, що на Херсонщині багато арт-терапевтів, психологів, які хочуть розвивати цей напрямок. Багато людей, які хочуть отримувати ці послуги, щоб покращити психоемоційний стан, а для когось це — своєрідна психотерапія ", — говорить Оксана ШЕСТАКОВА .
За матеріалами Суспільне. Херсон


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.