У Херсоні випав бурий дощ: що це за явище і чим загрожує

4 недели назад 0

Вночі та вранці 24 квітня 2024 року у  на агрометеорологічній станції зафіксували пил та пісок із Сахари, які приніс активний циклон з південно-західної Європи. Після зливи вони залишили слід на поверхнях предметів, рослинах.Про це в Telegram повідомив  Херсонський обласний центр з гідрометеорології .

В коментарі керівник Центру Юрій Кіріяк пояснив, що атмосферні потоки, які переміщуються нашою планетою, можуть переносити пил і пісок з одного континенту на інший.

"Так цього разу активний циклон приніс їх із Сахари. Що відбулось сьогодні вночі? Опади — це практично природний фільтр атмосфери. Тобто атмосфера була насичена цими частинками, при випаданні опадів кожна крапелька забрала на себе частинку цього забруднення і спустила його на землю. І в результаті ми отримали отакі наслідки, які ми зараз спостерігаємо. Тобто у нас був такий бурий-бурий дощ, брудний дощ", — розповів Кіріяк.

За його словами, ніякої загрози такі опади не несуть, бо це — звичайний пил. Таке явище, каже Кіріяк, на Херсонщині спостерігають щороку: іноді більше, іноді менше.

"Цього року це вже другий випадок ми спостерігаємо, але між ними є різниця. Першого разу імла практично Херсонську область не заділа. Зараз погодно-кліматичні умови склалися так, що якраз циклон приніс нам опади, і ці опади практично очистили атмосферу. Тобто ми можемо сказати, що опади сьогоднішньої ночі є як специфічний фільтр, який очистив атмосферу від цього бруду, пилу і таке інше" , — розповів Кіріяк.