У Херсонському аеропорту виконали вже більше половини робіт по реконструкції злітної смуги

2 года назад 0

Злітно-посадкова смуга у Херсонському аеропорту, реконструкція якої почалася 20 вересня поточного року, вже готова на 65 відсотків.
Реконструкцію проводить одеська компанія "Автомагістраль Південь", яка виграла тендер на проведення цих робіт. Загальна вартість ремонту — 440 млн грн. ."Близько 40 одиниць техніки задіяні щодня в аеропорту. Роботи не припиняються ні на день. Звозиться асфальт, пісок з Миколаївського кар`єру. Його якість більше підходить. Привозиться щебінь, асфальт — два Каховських заводи залучені. Щодня будівельні роботи просуваються" , — говорить заступник директора херсонського аеропорту Анатолій Ткач .
Зараз на основній ділянці злітно-посадкової смуги укладений фінішний 3-й шар асфальту загальною висотою 23 см, говорить Анатолій Ткач. На інших двох ділянках вирили котлован, вклали щебінь і 1-й з 2-х рівнів асфальту, додає заступник директора. Смугу подовжили на 100 метрів і зараз її довжина – 2 600 метрів. За його словами, ще відбувається розширення на 3 метри — злітно-посадкова смуга буде 45 метрів, тому з обох боків смуги йде розширення.
Після завершення реконструкції злітно-посадкової смуги та перевірки виконаних робіт встановлять світло-сигнальна систему за 48 млн грн. Це фінансує обласний бюджет, — розказав голова херсонської облради Олександр Самойленко: "Ми дуже сподіваємось, якщо погодні умови не будуть заважати, то до 15 грудня вся техніка вже вийде з цього об`єкту. Буде встановлено світло-сигнальну систему і станом на 1 січня ми вийдемо на сертифікацію аеропорту за міжнародними стандартами. Ми сподіваємось, що до 15 січня пройдемо цю сертифікацію. Будемо ставити на кінець січня перші вильоти з відновленого аеропорту", — каже Олександр Самойленко.

Злітно-посадкова смуга з 1980 року не ремонтувалась капітально, тому ця реконструкція була вкрай необхідна, крім того, змін вимагають і міжнародні стандарти, сказав заступник директора аеропорту.
Суспільний.Херсон