У Херсонському державному університеті працює соціально-психологічна служба

1 год назад 0

У зв’язку зі складною ситуацією в країні, психологічний стан населення став нестабільним та емоційнослабким. Аби підтримувати внутрішню складову студентів та співробітників, фахівці Соціально-психологічної служби Херсонського державного університету публікують психологічні вправи на своїй сторінці у Facebook.
«Починаючи з перших днів війни, фахівці соціально-психологічної служби ХДУ активно включились у соціальну та психологічну підтримку, як безпосередньо наших співробітників так і мешканців міста й області. На нашій сторінці опубліковано величезний обсяг корисної інформації, яка стосується підтримки психічного та фізичного здоров’я. Публікації стосувались як окремих психологічних вправ, так і загальних рекомендацій для зниження тривожності, зменшення страхів та рівня стресу», – зазначив керівник соціально-психологічної служби ХДУ Іван Крупник.

Також психолог розповів, що в умовах постійного «скролінгу», буквально занурення у море негативної інформації, і як наслідок, поступового психічного виснаження, письмові поради ставали все менш дієвими. Тому започаткували формат коротких відео антистресового направлення, у яких разом із психологом співробітники та здобувачі мають можливість засвоїти техніку і отримати психологічну допомогу «тут і зараз».
Мета кожної такої техніки – навчити людину самостійно вміти регулювати свій психічний стан. Кожна вправа – це перевірена та потужна інструкція для покращення самопочуття, активізації внутрішніх психологічних ресурсів, стабілізації емоційного стану.
Найактивніше ділиться практиками керівник соціально-психологічної служби ХДУ, доцент кафедри психології, психолог-консультант Іван Крупник. Науковець уже опублікував техніку «Крила», яка націлена на відновлення фізичного та психологічного здоров'я; універсальну ресурсну психологічну техніку «Коло сили» для покращення психологічного стану та вправу «Чудова квітка» для відновлення емоційного стану.
Естафету прийняла психологиня, фахівчиня соціально-психологічної служби Світлана Ревенко, яка представила психологічну вправу «Три питання». Техніка спрямована на підвищення психо-емоційної стабільності, а також особистісної стресостійкості у різних складних життєвих ситуаціях.

Враховуючи доволі великий обсяг презентованих психологічних вправ, кожен співробітник та студент нашого освітнього закладу має можливість обрати ту техніку для свого користування, яка буде для нього найбільш дієвою.
Усі практики можна знайти на сторінці Соціально-психологічної служби Херсонського державного університету в мережі Facebook.
Пресцентр ХДУ