У Херсонському держуніверситеті відкрили меморіальну дошку видатному спортсмену

3 года назад 0

У парковому містечку Херсонського державного університету серед меморіальних дошок сьогодні з’явилося ще одне ім’я — видатного українського гімнаста, срібного та бронзового призера Олімпійських ігор 2000-го року, Олександра Берешу, який н загинув у автотрощі 17 років тому.
Олександр Береш навчався в цьому виші, його історію добре знають студенти факультету фізичного виховання та спорту, — розповідає декан факультету Іван Глухов : "В нас є також наша дошка пошани видатних спортсменів, котра на факультеті фізичного виховання та спорту. І він займає там перше місце, адже факультету на сьогодні понад 25 років з дня його створення і він був першим таким відомим спортсменом світового рівня, призером олімпійських ігор, і тому студенти, коли приходять і вступають на факультет фізичного виховання та спорту і перетинають його поріг, бачать одразу ж Олександра і ставлять питання".
У спортсмена залишилися дружина Світлана та донька Валерія. Олександру було 26 років, коли він загинув, та чоловік багато встиг зробити за життя, говорить Світлана: " Я згадую його кожного дня. Бо в мене є нагадування про нього — це уже 19-річна донька, яка дуже схожа на нього не тільки зовні, але і характером. Але сьогодні хочеться не просто згадати, а подивитися на ту кількість молоді, яка зараз тут стоїть, і на честь вшанування пам’яті Олександра. І це дуже важливо, коли молодь пам’ятає те, що вже минуло, але несе це в майбутнє, досвід, енергію, любов, вшанування", — каже Світлана Білоброва-Береш .