У Каховці передумали встановлювати пам’ятник засновнику міста

2 года назад 0

      Замість нього може з’явитись скульптурна композиція з годинником.

У Каховці передумали встановлювати пам’ятник засновнику міста Дмитру Куликовському на місці колишнього монументу російському воєначальнику Міхаілу Фрунзе. Замість нього на Набережній може з’явитись скульптурна композиція з годинником.

— Куликовського там уже не буде,  — підтвердила головна архітекторка Каховки Сєрвіназ Джепарова. —  В травні виконавчий комітет міськради скасував своє попереднє рішення [від 7 вересня 2020 року] про встановлення пам’ятнику засновнику міста. Замість цього вирішили провести конкурс проєктних пропозицій. Ми розглянули всі подані варіанти і до фінального етапу відібрали двох учасників. За підсумками голосування кращою пропозицію визнано проєкт каховчанина Геннадія Гнатовського “Зустрінемось під годинником”.

За її словами, зараз на вул. Набережній розпочаті роботи з реконструкції. Вони ведуться на площі Трудової слави і на ділянці вулиці, де стояв пам’ятник Фрунзе.

Пропозиція встановити на його місці годинник викликала обурення у багатьох жителів міста. Адже за результатами проведеного в цьому році опитування більшість  висловилась за те, щоб на місці Фрунзе просто висадили квіти.

— До кінця ще не вирішено, чи буде там композиція з годинником, адже для її встановлення необхідні кошти. Попередньо мова йде про 350 тис. грн. Також ми маємо врахувати думку громадськості. Проте, як порадили нам розробники проєкту реконструкції Набережної, на місці пам’ятника Фрунзе бажано щось розмістити. Адже є композиційне рішення цієї частини вулиці і там знаходиться перехрестя основних осей. Та й всі члени конкурсної комісії виступили проти того, щоб там нічого не було,  — додала Сєрвіназ Джепарова.

Другий учасник конкурсу пропонував встановити на місці Фрунзе монумент у вигляді човна.

Нагадаємо, що встановити бронзовий пам’ятник Дмитру Куликовському, який вважається засновником Каховки, пропонував голова наглядової ради місцевого благодійного фонду “Лепта” Ігор Бжезицький. Його орієнтовна вартість мала скласти до 4,5 млн грн.

Скасування рішення виконкому про встановлення пам’ятнику Куликовському в травні 2021 року начальниця управління культури і туризму міськради Анна Садова пояснювала необхідністю провести незалежний конкурс на кращий проєкт монументу засновнику міста.

Сучасна Каховка виникла на місці заснованої у 1492 році кримським ханом Менґлі І Гіреєм фортеці Іслам-Кермен, відомої також під назвою Аслан-Город. Місто назвали на честь відомих в Російській імперії військових братів Міхаіла та Васілія Каховскіх.

Олег БАТУРІН, Новий день