У липні частині переселенців не виплатять пенсію

3 недели назад 0

У липні частина українців не отримає своєї пенсії. Пенсійні виплати припинять для переселенців, які не пройшли ідентифікації. Однак після проходження ідентифікації виплату пенсії їм відновлять.

Про це нагадують у Пенсійному фонді України.
Йдеться про тих пенсіонерів, які здобули статус ВПО ще до 24 лютого 2024 року. Саме вони, відповідно до закону, мають проходити фізичну ідентифікацію. Адже ці люди в силу обставин були змушені змінити місце проживання, а дехто й зробив це не раз. Через це держава має пересвідчитись, що вони живі, і що їм обґрунтовано виплачують пенсію.
У ПФУ нагадують, що для проходження ідентифікації зовсім не обов'язково з'являтись особисто до Пенсійного фонду. Ідентифікацію можна проти такими способами:

  • у відділені Пенсійного фонду;
  • у відділенні Ощадбанку;
  • через вебпортал електронних послуг ПФУ;
  • через відеоконференцію (за попередньою домовленістю);
  • у дипломатичній установі України за кордоном (ідентифікацію проводить уповноважена особа).

Крім того, у ПФУ звертають увагу громадян, що, як тільки вони пройдуть ідентифікацію, їм з наступного місяця повернуть виплату пенсії автоматично.

Причому їм виплатять не лише поточну пенсію, але й ту, яка їм не виплачувалась через непроходження ідентифікації. Адже гроші на пенсію виділялись та акумулювалися на їхньому рахунку. Та все ж, щоби регулярно отримувати свої виплати, пенсіонерам радять вчасно проходити ідентифікацію.