У ПФУ повідомили, скільки електроенергії можна використовувати для призначення субсидії

8 месяцев назад 0

Українці, які претендують на субсидії, мають відповідати певним критеріям. Стало відомо, скільки електроенергії вони можуть використати на місяць.

У прес-службі Пенсійного фонду нагадали, що норми на оплату послуг із постачання та розподілення електроенергії встановлені постановою Кабміном з 2014 року. Сім'я, яка розраховує на державну допомогу на оплату комунальних послуг, має їх враховувати.

Постачання електроенергії у будинках з електроплитами та централізованим постачанням гарячої води — 110 кВт/год на місяць на одну особу та додатково 30 кВт/год на кожного іншого члена сім'ї на будинок. Максимально – 230 кВт/год на місяць.

Постачання електроенергії в будинках з газовими плитами з централізованим постачанням гарячої води — 70 кВт/год на місяць на одну людину та додатково 30 кВт/год на кожного іншого члена сім'ї. Максимально – 190 кВт/г на місяць.

Постачання електроенергії в будинках без електричних плит, централізованого постачання холодної та гарячої води та газових водонагрівальних приладів — 100 кВт/год на місяць на одну особу та додатково 30 кВт/год на кожного іншого члена сім'ї. Максимально – 220 кВт/год на місяць.

Послуга з постачання електричної енергії в селах та селищах міського типу для українців, яким забезпечують безкоштовне освітлення житла – 30 кВт/год на особу на місяць.

Хто отримає субсидію у 2023 році Допомога держави на оплату ЖКП призначають з місяця звернення за призначенням та до дати завершення опалювального сезону. Субсидія на опалювальний сезон розраховується з 1 жовтня по 30 квітня, а на неопалювальний сезон — з 1 травня по 30 вересня.

Розрахунок житлової субсидії на опалювальний період 2023-2024 зроблять автоматично для всіх, кому вона призначена неопалюваний період 2023 року, а також тим, хто влітку мав нульовий розмір субсидії. Тобто громадянам не потрібно додатково звертатись за виплатою.
Які доходи враховують під час призначення субсидії Право на субсидію мають українські родини, витрати яких на комунальні послуги перевищують 15% їх загального доходу. Він складається із заробітної плати, пенсії, стипендії (крім соціальної), грошового забезпечення військовослужбовців, соцвиплат, допомоги з безробіття, грошових переказів із-за кордону, дивідендів від цінних паперів, а також коштів, отриманих від оренди землі, продажу майна та інших джерел .

При розрахунку житлової субсидії з жовтня 2023 року при розрахунку субсидії враховуватимуть доходи членів домогосподарства за І та ІІ квартали.