У ТЦК назвали умови для мобілізації жінок

8 месяцев назад 0

В Україні з 1 жовтня почали ставити на військовий облік жінок з медичною та фармацевтичною освітою. Стало відомо, що їх можуть мобілізувати за певних умов.

Представник Полтавського обласного ТЦК та СП майор Роман Істомін повідомив, що наразі немає вимоги вручати жінкам повістки. Проте українки можуть служити в армії за власним бажанням, а також примусово, якщо з'явиться відповідне розпорядження влади.

"Вони, безумовно, можуть бути призвані на військову службу або призвані для виконання робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час, або піти на службу добровільно, підписавши контракт" , — пояснив військовослужбовець.
Більшість українок, які стоять на військовому обліку, мають право на відстрочку або звільнення. Вони пов'язані з вихованням неповнолітніх дітей, дітей з інвалідністю та статусом багатодітної матері.

Якщо в сім'ї військовозобов'язаних є неповнолітня дитина, на службу можуть призвати лише одного з батьків. Як правило, до ЗСУ вирушають чоловіки. Якщо ж дитина такої пари вже дорослих, до ЗСУ можуть вирушити усі троє.

За словами майора, жінки з медичною та фармацевтичною освітою до 31 грудня 2026 року можуть працевлаштуватися без подання військового квитка. Але їх попереджатимуть, що підприємство повідомить про них військкомат.

Українкам-медикам не заборонено виїзд за кордон. Обмеження діють лише для деяких категорій державних посадових та службових осіб.