Українці безкоштовно отримають дрова на зиму

3 недели назад 0

Кабінет Міністрів України планує забезпечити паливною деревиною вразливі верстви населення на прифронтових територіях. Про це повідомили у Міністерстві реінтеграції тимчасово окупованих територій.

У пресслужбі відомства повідомили, що питання обговорювали під час робочої наради під головуванням віцепрем’єр-міністерки Ірини Верещук. Чиновники обговорили подальші кроки для проведення підготовки до зими на територіях, наближених до лінії фронту.

Наголошено, що громадяни, які відносяться до соціально незахищених категорій, мають отримати деревину, щоб обігріти свої будинки.

Йдеться про пенсіонерів, ветеранів війни, осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, багатодітних родинах, малозабезпечених та безробітних людей, одиноких батьках.

Розглянуто питання розподілу, доставки та вивантаження дров, а також координацію та фінансування цих процесів з міжнародними партнерами та Українським гуманітарним фондом. Саме UHF акумулюватиме кошти, щоб забезпечити побутових споживачів паливним матеріалом у зимовий період 2024/2025 років.

Вказано, що за результатами наради до кінця поточного тижня обласні воєнні адміністрації отримають рекомендації для проведення коригувань.

За словами Верещук, уряд продовжуватиме працювати над тим, щоб вразливі категорії українців змогли нормально пройти наступний опалюваний період.

Аналітики часто наголошують, що майбутня зима для жителів України буде важчою за попередні. Тому варто як слід підготуватися до опалювального періоду. Нам доведеться звикати жити з постійними обмеженнями в електропостачанні. Минулої зими їх було мало, але наступної прогнозується значно гірша ситуація. Влітку знову повернулися планові відключення світла, яке зараз подають та вимикають за графіками.

Для ефективного розподілу допомоги щодо опалювального матеріалу планують зібрати дані про жителів прифронтових територій. Потреби визначать, після чого буде підрахують кількість необхідних дров для громадян. Це дозволить уникнути нестачі ресурсів.