Уряд забрав у «Асканія-Нова» на Херсонщині понад 21 млн гривень

6 месяцев назад 0

 У біосферного заповідника "Асканія-Нова", що знаходиться у Херсонській області, Уряд забрав 21 мільйон 100 тисяч 600 гривень на інші програми.Про це пише , посилаючись на  представника Кабінету Міністрів у Верховній Раді України Тараса Мельничука.

Як повідомив посадовець, гроші перекинули з програми збереження природно-заповідного фонду заповідника на  науково-технічну діяльність установ НААН у сфері агропромислового комплексу.

Грошима "Асканія-Нова" профінансують визначені пріоритетні тематичні напрямки наукових досліджень і науково-технічних розробок в умовах воєнного стану в Україні, які спрямовані на забезпечення  продовольчої, біологічної, екологічної та економічної безпеки України.

Ще у квітні цього року повідомляли, що після підпорядкування окупаційній владі, особливо  гостро постало питання фінансування заповідника . До цього часу заповідник фінансувався Національною академією аграрних наук України, яка здійснювала бюджетні виплати попри окупацію установи.

За інформацією директора заповідника Віктора Шаповала,  установа не мала тоді заборгованості з заробітної плати. Більш того, встигли провести її виплату за березень. Також, заготовили корми для копитних тварин, яких має вистачити до кінця літнього сезону.
Багато чого вдалося зробити завдяки міжнародній гуманітарній допомозі з ЄС та США. Асоціація зоопарків України також підтримувала заповідник фінансово.

Раніше ми писали, що незаконн​а адміністрація "Асканія-Нова" обмінялась тваринами з біосферним заповідником у росії. З ​окупованої Херсонщини вивезли декілька зебр, американського бізона, коней Пржевальського та оленя.

Що відомо про ситуацію в заповіднику
Нагадаємо, ​що російські агресори зареєстрували в державному реєстрі юридичних осіб рф розташований в Каховському районі на окупованій Херсонщині біосферний заповідник "Асканія-Нова".​

Окрім того, призначили свого директора  росіянина Дмитра Мещерякова. Новий "директор" вже тоді заявив, що збирається "розвивати" на заповідній території туризм.

У березні 2023 року Центр журналістських розслідувань, посилаючись на реєстраційні російські документи, повідомляв, що російські окупан​ти хочуть відстрілювати диких тварин у національному природному парку Джарилгацький, що в о​купованій частині Херсонської області.

Окрім того, як писала Рубрика, за повідомленням "Української природоохоронної групи" (УПГ),  нових загроз додали серпнево-вересневі пожежі цього року. Під час останньої, яка виникла 1 вересня через удар блискавки, згоріло 1790 гектар заповідного степу — про це свідчать .

Ця пожежа поки стала найбільшою, що відбулись у заповіднику за час окупації.