Зʼявився подкаст про історію заповідника «Асканія-Нова»

2 недели назад 0

— це документальний подкаст про історію заповідника «Асканія-Нова». У центрі уваги — доля засновника «Асканії-Нова» Фрідріха Фальц-Фейна, репресії працівників заповідника у 1930-х, окупація Асканії під час Другої світової війни. Розповідаємо про нього більше.

Ведуча і сценаристка Юлія Білоус разом із героями подкасту розповідає про відновлення заповідника в часи незалежної України. Окремий епізод присвячено викликам і загрозам, які стоять перед «Асканією-Нова» зараз, під час повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Герої цієї аудіоісторії — чинний директор заповідника Віктор Шаповал, колишній директор Віктор Гавриленко й еколог та співзасновник громадської організації «Українська природоохоронна група» Олексій Василюк.

«Асканія-Нова» перебуває в окупації з першого дня повномасштабного вторгнення, але заповідник ще рік працював в автономному режимі під українським прапором. У ХХ столітті Асканія пережила дві світових війни, радянські репресії і забуття — зараз заповідник знову під загрозою і вкотре через росію. Ми хочемо, щоб про історію «Асканії-Нова» знали більше, тож цей проєкт заповнює прогалини й дозволяє поміркувати, як повторюються злочини і як можна цьому запобігти, — коментує авторка проєкту Юлія Білоус.

Подкаст «Асканія знову» створений в майстерні аудіоісторій «Вітер». Команда працювала над подкастом протягом трьох місяців. Звукорежисерами проєкту стали Павло Мельник і Василь Явтушенко. Ментором проєкту був журналіст видання «Ґрати» і документаліст Максим Каменєв.

Подкаст  «Асканія знову » має пʼять епізодів. Проєкт можна прослухати безкоштовно на популярних майданчиках для подкастів або на Youtube.

|  |  | 

Посилання на усі майданчики: 

Подкаст створений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю DW Akademie/ Програми Медіафіт для Південної та Східної України та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.