ЗСУ розширили плацдарм під Кринками, а SeaBaby влаштує окупантам китайський Новий рік, — аналітик

3 недели назад 0

Під Кринками котрий місяць активно знищується техніка ворога, а той не припиняє "м'ясні штурми". Навіть Путін заявляв, що армія РФ контролює Кринки, але це не так, каже військовий аналітик Олександр Коваленко.

Хоча поки що офіційного оголошення від Генштабу України не надходило, але з'явилась інформація. що підрозділам ЗСУ вдалось значно розширити плацдарм під Кринками попри далеко не перші з минулого року заяви окупантів про їхню зачистку з їхнього боку. Навіть Путін заявляв ще 20 травня, що Кринки під контролем армії РФ, а це не те що не так, а навпаки — плацдарм розширюється. Про це в інтерв'ю розповів військовий аналітик Олександр Коваленко.
Він зазначив, що на сьогодні Кринки являють собою колишній населений пункт на 12 км з двома вулицями, на яких не залишилось жодного житлового будинку. Завдяки звитязі українських героїв окупантам ще з минулого року не вдається вибити звідти бійців ЗСУ, а ті навіть розширюють свою присутність.
"На цій витягнутій ділянці росіяни намагались спочатку використовувати повноцінні підрозділи з механізованою компонентою та людським ресурсом, але дуже швидко зрозуміли, що траса 2206 для них — це кладовище, —  зазначає Коваленко.  — На цій трасі залишається безліч техніки, на якій вони намагались заїжджати в ліс чи евакуюватись при атаках на плацдарм. Тепер окупантам доводиться повернутись до класичної схеми "м'ясних штурмів" піхотою, що є суїцидальною місією" .

Експерт наголошує, що взяття ЗСУ під контроль острова Нестрига є дуже важливим для подальшого просування лівобережжям. Та сторона, що контролює острови Дніпра, може реалізовувати диверсійні заходи на іншому березі. Той хто контролює плацдарм на лівому березі контролює гирло Дніпра і той хто контролює херсонські острови в перспективі буде контролювати деякі плацдарми, наприклад, біля Олешок чи Голої Пристані.

За словами аналітика, ворог іноді намагається використовувати для взяття островів свій розпіарений річковий флот, але це їм не вдається, бо робити це в умовах, коли твої війська не домінують в конкретному районі дуже складно, практично неможливо. Своєю чергою українці успішно модифікують морські дрони SeaBaby, який оснастили реактивними снарядами 122 мм калібру. Тепер кораблі окупантів можна топити ще більш успішно.
"Коли SeaBaby наблизиться до російського військового корабля він зробить постріли реактивними снарядами, що влаштують на палубі окупантів умовний китайський Новий рі к, — каже Коваленко. — Таким чином захист корабля буде значно послаблений, адже екіпажу буде не до обстрілів самого дрона-камікадзе. Це значно підвищує ймовірність того, що морський дрон успішно знищить судно ворога".