Головний лікар Херсонщини доповів про телемедицину, портал пацієнта та інтерактивну карту

3 года назад 0

Головний лікар Херсонщини – директор Департаменту здоров’я облдержадміністрації Віктор Короленко спільно з головою Херсонської обласної ради Олександром Самойленко, відвідав Херсонський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики, де працівники закладу розповіли про його можливості та новації.

Віктор Короленко поінформував про інтерактивну карту для використання диспетчерами з метою моніторингу викликів карет «швидких» та контролю їх доїзду до пункту призначення. Ця мапа дає можливість відслідковувати маршрут «швидкої», її швидкість, в який саме заклад охорони здоров’я прямує.

Наразі така карта є лише у Херсонській області.

Також розповіли про портал пацієнта – новий спосіб комунікації лікувально-діагностичної установи з пацієнтом з використанням новітніх технологій.

Він дає можливості у форматі онлайн записатися на прийом до лікаря, нагадує щодо майбутніх подій (проходження флюорографії, вакцинація та ін.).

Також тут можна оцінити діяльності закладу та лікаря, доступ та перегляд інформації про здоров’я, обмінюватися електронними повідомленнями з лікарем, обмінюватися інформацією про здоров’я з медичними працівниками та вашими близькими.

Для цього треба лише зареєструватися на порталі, перейшовши за сайт.

Й окремо акцентовано увагу на можливостях телемедицини у Херсонській області. Іншими словами, це надання медичної допомоги за допомогою засобів дистанційного зв’язку. Важливо зазначити, що такий проєкт існує лише в Одеській та Херсонській областях.

Як це працює?

Лікар з обласного центру може онлайн консультувати пацієнта, який знаходиться у будь-якій амбулаторії області.

Так, в амбулаторіях є спеціальні «телемедичні набори», за допомогою яких можна здійснити певні процедури на розсуд лікаря (портативний спірометр, пульсоксиметр, система визначення рівня глюкози, монітор контролю життєво важливих показників та ін).