Хто потребує карантину найбільше

3 года назад 0

Карантин в Україні схожий на спробу ліквідувати загін ворога зброєю масового ураження. Ворога це може й зупинить, але разом з ним буде знищено інфраструктуру та все живе навколо.

У цій аналогії йдеться не про те, що ізолювати людей та обмежувати контакти погано. Але досвід країн, які успішно протистоять поширенню COVID-19, показує, що точковий підхід, коли обмежують в контактах передусім групи ризику і водночас швидко виявляють інфікованих людей, працює значно краще. І при цьому не руйнує економіку країни.

Найбільша група ризику захворіти на тяжку форму коронавірусу — це літні люди. Згідно з наявними даними по COVID-19, чим старшою є людина, тим більше хронічних захворювань вона має, і тим складніше вона переноситиме хворобу. Зважаючи на середню тривалість життя в Україні, це люди 60+.

Зараз, коли всі члени родини залишилися на карантині, вони перебувають вдома разом. Часто в одному приміщенні з літніми людьми. Якщо ж батькам необхідно кудись виїхати, попрацювати з дому просто щось зробити по господарству, то вони потребують допомоги з дітьми. Звісно, що передусім на допомогу прийдуть найближчі родичі — бабусі та дідусі. Якщо вони не живуть разом, то батьки відвезуть дітей до них в гості або запросять до себе.

Оскільки масове тестування на наявність SARS-Cov-2 не проводиться, ніхто не може швидко відстежити випадки захворювання, і, відповідно, ми не знаємо, хто переносить вірус, а хто ні, в якому районі він поширюється, з якою інтенсивністю тощо. Як відомо, відсутність симптомів зовсім не гарантує того, що людина здорова. Тому діти та онуки з великою ймовірністю можуть заразити літніх людей коронавірусом, ще й за таких “сприятливих” умов.

ВООЗ встановила, що найчастіше коронавірус в Китаї підхоплювали не на вулиці, а вдома, від інфікованих членів сім’ї. Тобто більшість людей захворіли від близьких, з якими ділили спільний простір тривалий час.

Нам як суспільству зараз дуже важливо сконцентрувати свої зусилля саме на захисті найбільш вразливих людей — своїх батьків, бабусь і дідусів. Умови карантину цьому не сприяють. Нам треба докласти всіх зусиль, щоби по-справжньому захистити значну кількість населення, які входять до групи ризику.

У комплексі з забезпеченням масового тестування, відстежуванням контактів усіх інфікованих, ізоляції чи госпіталізації виявлених випадків, ми б набагато ефективніше боролися з коронавірусом.

Докладайте всіх зусиль, щоби захистити своїх близьких. Тут детальніше можна прочитати про захист людей з групи ризику.

Обмежити зустрічі з рідними людьми дуже складно, але в умовах пандемії варто припинити контакти з вразливими до коронавірусу людьми настільки, наскільки це можливо. Натомість подбайте про доставку продуктів та інших необхідних речей для них. Якщо приносите їм ліки чи інші потрібні речі самотужки — лишайте їх під дверима. Розповідайте їм правдиву інформацію, нехай менше дивляться телебачення, яке здебільшого нагнітає паніку. Дзвоніть їм щодня, розмовляйте, радьте фільми чи книжки, щоби вони не почувалися самотніми.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.