Лікар не витримав: «З мене досить, я не буду більше це приховувати! Трапилася трaгедія, якої не було б, якщо кoжен витрaтив би 10 хвилин свого часу»

3 года назад 0

 У лікаря із невеличкого містечка Токмак, що на Запоріжжі здали нерви під час інтерв’ю. Далі пряма мова:

— Сьогодні стрічка новин в мережі Facebook знову наповнилася сумними новинами про смерть від ускладнень від К0ВlД-19 близьких нам людей, наших знайомих, сусідів.

— Цією трагедії не було б, якби кожен витратив 10 хвилин свого часу і двічі сходив в поліклініку зробити щеплення:

І 99% залишилися б живі (з тих, хто помре в цьому Кopoнавірусному сезоні), і 90% (з тих, хто вже і буде госпіталізований) не потребували б в госпіталізації, — розповів лікар Токмацької багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування.

— А як же право вибору?

— І здохніть на здоров’я вдома зі своїм правом вибору. Такі вже благали не раз, задихаючись, доктор, врятуйте мене. Через ідіотів з правом вибору переповнені лікарні і неможливо надавати допомогу взагалі.

— А де ж статистика про те хто прищепився, а потім захворів ковідом і знаходиться під апаратом штучної вентиляції легенів?

— Поодинокі випадки. У більшості випадків — куплений сертифікат з двома дозами.

— Ніяких гарантій, що після щеплення все буде добре.

— Вам потрібна гарантія безсмертя? Її Ви не отримаєте ніде і ніколи.

— На жаль вмирають і щеплені …

— Та що ви говорите? Та невже? Я повідомлю вам ще більш шокуючу інформацію. Ми всі помремо.

Давайте не будемо пристібатися ременями в автомобілі. Це в традиціях нашої країни. Адже і пристебнуті гинуть в автокатастрофах. Не будемо взагалі берегти себе від чого-небудь, адже ніхто не безсмертний. Не знаю, як пояснити Вам, що Ваша фраза, при її формальної логічності, насправді дике марення, з яким хочуть виправдати і обгрунтувати те, що зараз відбувається в українських лікарнях. Мені шкода, якщо для Вас не аргумент те, що щеплення зменшує в 10 разів ймовірність померти від ковіду.

На совісті української влади і мудрого народу з правами і свободами сотні тисяч заражень на добу і десятки тисяч смертей, яких можна було уникнути. Любителям свободи зі своєю думкою і вимогами гарантії безсмертя, а якщо ні, то не уколюсь. Так вдавіться ви своєю свободою, чи не вакцинуйтеся, тільки, будьте люб’язні, сидіть вдома і не тикайтесь в лікарню, коли захворієте і на 2-му тижні почнете задихатися.

Ви будете благати, доктор, дайте більше кисню! А його немає більше. Розриваються договори на поставку кисню, тому що споживання в країні за місяць зросла в десятки, а може, в сотні разів. Кисневі концентратори не вирішують проблему, вони допомагають найважчим хворим. На дорогу кисневу станцію місцева адміністрація грошей пошкодувала, вони потрібніші для іншого. Новий якісний і відповідний для критичних хворих апарат ШВЛ в лікарні тільки один. Ще один непоганий, але старий і в будь-який момент затихне. Є ще інші, в принципі, можна використовувати, коли інші зайняті.

Медсестер, санітарок не вистачає, догляд за важкими хворими утруднений. А у глибинного народу, наслухавшись корішей на базарі і гуру на ютубі / фейсбуці, свою авторитетну думку щодо вaкцuнації. І батьків, літніх і старих людей, хронічних хворих, яким в першу чергу потрібна була вaкцuна, відрадили теж.

То ж не приїжджайте до лікарні самі і не привозьте батьків коли захворієте. Відповідайте за свої, ідіотські думки і свої вчинки. Або не благайте: доктор, врятуйте мене!

Не врятуємо, тому що система охорони здоров’я критично не готова до піку захворюваності, від слова зовсім. Подякуйте своїм 95-квартальним кумирам і самим собі. Рік був витрачений даремно. Лікарі, фахівці з гострих станів, розуміли це давно, але їх ніхто не слухав. У всіх же своя думка і свобода. Маски під носом, тусовки, вaкцuна зло. Їжте тепер.

І давайте, бухтіть мені про космічні кораблі і простори космосу і що я «лікар і не має права писати такі слова», а повинен вам то-то і те-то. Я вам нічого не винен, якщо ви не повинні самі собі, своїм родичам, оточуючим людям, яких ви заражаєте направо і наліво. І якось дивно ви стаєте смирними і спіткали істину з кисневою маскою на обличчі. І збудженими, неадекватними і синіми в момент перемикання ємностей з киснем, якщо технік в кисневій зазівається на пару хвилин. (І ЖОДНОГО вaкцинованого серед кількох десятків киснезалежних хворих в інфекційці.)

Джерело