Нові коронавірусні штами на Херсонщині не виявляють

1 год назад 0

Мешканців Херсонщини лякають черговими «коронавірусними жахачками» про появу нових штамів – британського й південноафриканського. Вони, мовляв, і вражають більше людей, і протікає захворювання важче. Однак у нашому регіоні їх не виявляють. Можливо, вони і є, та ідентифікувати їх не дозволяє рівень оснащеності лабораторій.

— Зараз на Херсонщині виконують від 300 до 600 тестів на COVID-19 щодоби. Наша лабораторія могла б робити і до трьох тисяч досліджень, якщо стільки матеріалу для цього надсилали б з мережі первинної медико-санітарної допомоги. Використовуємо метод полімеразної ланцюгової реакції, точність якого в ідеальних умовах сягає 98 відсотків. Хоча ідеалу, зазвичай, вдається досягати не завжди – для цього певних умов повинні дотримуватися і медики і пацієнти. Адже на розвиток ковіду, як відомо, впливає навіть тютюновий дим – хоча від зараження він не рятує, — розповів керівник держустанови «Лабораторний центр Херсонщини» Юрій Ромаскевич. – Та як би там не було, жодна лабораторія в Україні, включно із нашою, не здатна виявляти різні штами коронавірусу. Для цього кожні 10-14 днів лабораторія Центру громадського здоров’я МОЗ України відбирає кілька сотень зразків отриманого матеріалу. І відправляє його за кордон – вже до висококласних наукових лабораторій. Які спроможні виокремити кілька сотень антигенів, що в різних штамів відрізняються. Втім, на сьогодні повідомлень про виявлення «південноафриканського» чи «британського» штамів в Україні не надходило. 

Що ж до пересічних херсонців, то вони наявністю різних штамів, попри тривожну інформацію про них, переймаються не дуже. Коли перехожому звалиться на голову з висоти важкий предмет, йому буде все одно, чим його вбили – шматком цегли чи зливком золота, похмуро жартують городяни.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ.      


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.