У Херсоні дві лікарні пацієнту здоров’я повертали

3 года назад 0

Незвичайному пацієнту спільними зусиллями врятували життя медики двох херсонських стаціонарів. До клінічної лікарні імені Карабелеша потрапив 66-річний мешканець обласного центру. Його просто-таки переслідував хронічний головний біль – аж до того, що чоловік намагався «глушити» його великими дозами алкоголю, та все було марно. Зрештою, дійшло й до втрати свідомості, після якої пенсіонер і опинився в інсультному центрі лікарні. Там його відправили на комп’ютерну томографію, і за допомогою сучасної діагностичної техніки швидко виявили причину його проблем. Як з’ясувалося, артерію у голові пацієнта з якихось причин перекрила велетенська аневризма (пухлина).

Вона тиснула на мозок, викликаючи гідроцефалію, й призводила до невідступного головного болю. На додачу, внаслідок застою крові у «мішку» там ще й утворювалися невеличкі тромби, які теж шкодили самопочуттю. Після обстеження лікарі дійшли висновку, що пацієнта треба негайно оперувати, й перевезли його до нейрохірургічного відділення обласної клінічної лікарні.

Там теж стала у пригоді нова апаратура: за допомогою ангіографу японського виробництва через мікроскопічний прокол до судини ввели спеціальний катетер. А по ньому до аневризми підвели тоненький дріт із «пам’яттю форми». Під дією температури людського тіла він набув потрібної форми й перекрив доступ крові до аневризми. В результаті чого тиск на головний мозок припинився. й пацієнт відправився додому, щасливо уникнувши інсульту в ході складної ендоваскулярної операції, розповів завідувач нейрохірургічним відділенням ХОКЛ, кандидат медичних наук Олексій Леонтьєв.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ.