Херсонські фіскали пояснили, як правильно торгувати через Інтернет

3 года назад 0

Популярний вид торгівлі в інтернет-магазинах прокоментували херсонські фіскали.

Усе частіше херсонцям, які приходять до служби зайнятості, пропонують: а давайте починати власну справу? Бо ж з рочими місцями на часі непросто. І з поміж інших видів бізнесу навіть радять відкривати інтернет-магазини. Чом би й ні? Справа популярна.

Фіскали Херсонщини вирішили нагадати, якими документами регулюється цей вид діяльності і як його провадити правильно. Пропонуємо вам до ознайомдення інформацію від фахівців ГУ ДФС області.

Щодо законодавства, головними актами є такі:

1. Закон України від 06.07.1995р. № 265 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», який є спеціальним законом.

2. Закон України від 03.09.2015р. № 675 «Про електронну комерцію», який визначає засади діяльності у сфері електронної комерції, встановлює порядок вчинення електронних правочинів із застосуванням інформаційно-телекомунікаційних систем та визначає права і обов’язки учасників відносин у сфері електронної комерції.

Крім того, не забудбье про Реєстратори розрахункових операцій:

Суб’єкти господарювання, які використовують рекламні інтернет-сторінки для продажу товарів, робіт (послуг), мають реєструвати РРО на загальних підставах за адресою розміщення таких магазинів. У разі доставки власною кур’єрською службою РРО реєструється на транспортний засіб, яким здійснюється доставка, наголошують в ГУ ДФС.

А от щодо вимог, прочитайте уважно наступне. перекласти цена людську мову ми безсилі, але інофрмація — потрібна й знати її, відкриваючи магазин у мережі, слід:

У разі проведення розрахунків з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки) платіжного термінала, з’єднаного або поєднаного з реєстратором розрахункових операцій, касовий чек додатково  має містити такі обов’язкові реквізити:
-ідентифікатор еквайєра та торгівця або інші реквізити, які надають можливість  їх ідентифікувати;
-ідентифікатор платіжного пристрою;
-суму комісійної винагороди (у разі наявності);
-вид операції;
— реквізити електронного платіжного засобу (платіжної картки) (допустимі правилами безпеки платіжної системи), перед якими друкуються великі літери «ЕПЗ»;
-напис «Код авт.» та код авторизації або інший код, що ідентифікує операцію в платіжній системі, крім випадків, коли правила розрахунків платіжної системи передбачають складання розрахункових документів із застосуванням електронних платіжних засобів (платіжних карток) без виконання процедур авторизації;
-підпис касира та підпис держателя електронного платіжного засобу (платіжної картки) (якщо це передбачено правилами платіжної системи) в окремих рядках, перед якими друкуються відповідно написи «Касир» та «Держатель ЕПЗ».

Детальніше про це можна прочитати у п. 1.19 та 1.21 Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні, затвердженої постановою Правління Національного банку України від  01.06.2011 р. №174.

Є свої особливості й у частині поверннення товару та обігу коштів:

Порядок реєстрації видачі коштів у разі повернення товару (відмови від послуги) визначено п. 7 та 8 р. III Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 28.08.2013 р. № 417 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.09.2013 р. за № 1616/24148), яким передбачено, що реєстрація видачі коштів у разі повернення товару (відмови від послуги та інших випадках) або скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку здійснюється шляхом реєстрації від’ємної суми.

Якщо сума коштів, виданих при поверненні товару чи рекомпенсації раніше оплаченої послуги перевищує 100 гривень, необхідно скласти акт про видачу коштів, в якому необхідно зазначити дані документа, що встановлює особу покупця, який повертає товар (відмовляється від послуги); відомості про товар (послугу); суму виданих коштів; номер, дату і час видачі розрахункового документа, який підтверджує купівлю товару (отримання послуги).

Якщо після цих пояснент залишилися і бажання відкрити інтернет-магазин, і питання — вам до ЦОППу. Вони працюватимуть навіть на свята.ю окрім 1 та 7, щоправла за скороченим графіком — до  обіду.

Прес-служба Головного управління ДФС у Херсонській області


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.