Прокуратура повідомила про підозру Кузьміну і показала його золоту лопату

6 лет назад 0

Генеральна прокуратура України склала письмове повідомлення про підозру колишньому першому заступнику Генерального прокурора України Ренату Кузьміну за вчинення кримінального злочину, передбаченого низкою статей Кримінального кодексу України, зокрема, зловживання владою або службовим становищем, службове підроблення, а також самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво.

Про це повідомляє Управління по зв'язках з громадськістю та засобами масової інформації Генеральної прокуратури України.

Як відомо, під час обшуків колишніх чиновників була знайдена золота лопата, нагадує в Facebook Лариса Сарган, прес-секретар генпрокурора Юрія Луценка. За її словами, цей інструмент був виявлений ще в грудні минулого року під час обшуку в будинку батька колишнього першого заступника Генпрокурора України часів Януковича.

Відзначається, що прокуратурою Черкаської області під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою колишнього першого заступника Генерального прокурора України і директора Державного підприємства "Комплекс відпочинку" Пуща-Водиця "за вчинення ними особливо тяжких і тяжких злочинів.

"Досудовим розслідуванням встановлено, що в період 2008-2010 років на той час заступник і надалі перший заступник Генерального прокурора України, діючи за попередньою змовою в групі з директором ДП" Комплекс відпочинку "Пуща-Водиця" Державного управління справами Адміністрації Президента України, шляхом зловживання службовим становищем з корисливих мотивів, службових підробок і використанням завідомо підроблених документів, здійснили самовільне протиправне захоплення земельної ділянки рекреаційного призначення площею 1,0457 га на території ДП "Комплекс відпочинку" Пуща-Водиця "Державного управління справами АП України в м.Києві, самовільне незаконне будівництво житлового будинку площею 1068 кв і прилеглих споруд на цій самовільно зайнятій державній земельній ділянці рекреаційного призначення, а також умисні дії з приховування скоєних злочинів та легалізації приведеного незаконно отриманого нерухомого майна ", – йдеться в повідомленні.

Зазначеними спільними умисними злочинними діями заступника, а в подальшому першого заступника Генерального прокурора України, як посадової особи правоохоронного органу, і директора ДП "КВ" Пуща-Водиця "Держуправління справами АП України, як посадової особи, державі згідно з висновком судової експертизи завдано збитків у розмірі більше 1,2 млн грн, що в 250 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян і є тяжкими наслідками.

Також, в результаті зазначених злочинів у грудні 2010 року на той час перший заступник Генерального прокурора України протиправно придбав у власність вказане нерухоме майно незаконного походження, яке в 2010 році становило ринкову вартість майже 8,4 млн грн, що відповідно до п. 3 примітки до ст. 209 КК України, перевищує 18 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і є особливо великим розміром.

"За результатами досудового розслідування 12.10.2017 заступник генерального прокурора України склала письмове повідомлення про підозру колишньому першому заступнику генерального прокурора України за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч . 2 ст. 364, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 197-1 (самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво ), ч. 2 ст. 197-1, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 197-1, ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 209 КК України " , – додали у відомстві.

В даний час вжитими заходами встановити місцезнаходження цієї підозрюваної особи не виявилося можливим. Відповідно до вимог КПК України підозрюваний оголошений в розшук, проведення якого доручено Нацполіції України та вирішується питання про звернення до суду з клопотанням про обрання запобіжного заходу.

Також 12.10.2017 заступник генерального прокурора України в присутності адвоката повідомив про підозру директору ДП "Комплекс відпочинку" Пуща-Водиця "Держуправління справами АП України за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 197-1, ч. 2 ст. 197-1, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 197-1, ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 209 КК України.

В даний час на розгляді в суді знаходяться клопотання прокурора про обрання цьому підозрюваному запобіжного заходу у вигляді взяття під варту і звільнення з посади. За клопотанням органу досудового розслідування на зазначені незаконно отримані об'єкти нерухомості судом накладено арешт і надалі буде вирішено питання щодо їх повернення державі.

Як відомо, Ренат Кузьмін ховається від розслідування за підозрою в організації незаконного затримання екс-глави МВС Юрія Луценка, а також за звинуваченням у підбурюванні судді Печерського суду Києва до обрання Луценку запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою. У зв'язку з цим він оголошений у розшук, в тому числі і міжнародний.