“Найцінніше, що має цей заклад — талановиті люди”, – Оксана Рукавішнікова привітала Херсонське музичне училище з ювілеєм

5 лет назад 0

Комунальний вищий навчальний заклад «Херсонське музичне училище» Херсонської обласної ради у 2018/2019 навчальному році відзначає свій 110-літній ювілей. З нагоди свята учора, 14 березня, у великій залі училища відбувся урочистий концерт.

Херсонське музичне училище вже більше століття є одним із головних осередків культури нашої області. За цей час заклад подарував Україні незліченну кількість мистецьких діячів – талановитих співаків, музикантів. Привітати училище зі святом завітали керівництво Херсона та області, депутати Херсонської обласної ради, директори та працівники закладів культури і мистецтв міста і області, освітяни, меценати, керівники громадських організацій, шанувальники музики та друзі училища.

Усім, хто відвідав концерт, молоді та досвідчені музиканти подарували емоції, які може викликати лише музика. А саме музика у виконанні справжніх майстрів своє справи. Адже композиції Лисенка, Бетховена, Чайковського, Вівальді, Штрауса та інших видатних композиторів не можуть залишити байдужими навіть тих, хто не цікавиться класичним мистецтвом. Здавалося, що уся Херсонщина святкує ювілей училища, тому що навіть протягом концерту кількість глядачів продовжувала зростати.

Керівник Херсонського музичного училища Олена Липа у вітальному слові побажала молодим музикантам та викладачам творчої наснаги. Також вона подякувала керівництву області за підтримку та сприяння.

«Сьогодні свято, для усієї громади Херсонщини. Наша творча молодь має можливість виховувати свої таланти в такому чудовому навчальному закладі, у таких чудових викладачів, які є справжніми професіоналами своєї справи. Я бажаю всім нам творчої наснаги у майбутньому, бажаю нових творчих злетів, бажаю усього найкращого. Користуючись нагодою, я хочу подякувати керівництву нашої області – обласній раді, обласній державній адміністрації, Департаменту культури і туризму. Я хочу подякувати за можливість святкувати наш ювілей у такому чудовому відремонтованному залі, яким він є на сьогоднішній день», – відзначила Олена Липа.

Заступник голови Херсонської обласної ради Оксана Рукавішнікова відзначила, що Херсонське музичне училище — це особливий заклад. Студенти та випускники — це люди, які невтомно працюють у царині мистецтва та своєю творчістю підвищують престиж та упізнаваність Херсонщини. За словами Оксани Рукавішнікової, обласна рада докладає усіх зусиль задля того, щоб училище не просто залишалося одним із головних мистецьких осередків регіону, а й постійно розвивалося.

«Я щиро вітаю вас з цим святом від усього депутатського корпусу Херсонської обласної ради, від усієї громади Херсонщини та від себе особисто. З днем народження, зі славетним ювілеєм! Херсонське музичне училище – незвичайний заклад Херсонської обласної ради. За довгі роки свого існування воно стало дійсно величезним музичним, мистецьким та культурним центром нашої області. І ми всі пишаємося, що маємо таке училище. Але, коли маєш діамант, йому потрібна оправа. Я з гордістю хочу сказати, що протягом останніх трьох років ми виділили училищу біля трьох мільйонів гривень на ремонт цієї прекрасної зали. Ви памятаєте, яка вона була, і бачите, яка вона зараз. Навіть музика звучить інакше. Ми допомогли придбати театральні крісла, костюми, необхідний інвентар та обладнання. Я розумію, що потрібні кошти на ремонт фойє, придбати інструменти, комп’ютери. Але ми будемо намагатися вирішувати ці та інші питання спільно з адміністрацією, депутатським корпусом. Я сподіваюсь, що нас у цьому підтримає вся громада Херсонщини. Найцінніше, що є у цьому закладі – люди: викладачі, студенти, випускники. Я бажаю усім подальших творчих успіхів, миру та злагоди. Я бажаю усім музики в наших душах, яка допогатиме нам творити добро» , – привітала мистецьку спільноту Херсонщини заступник голови обласної ради.

Оксана Рукавішнікова нагородила викладачів Херсонського музичного училища почесними відзнаками обласної ради.

Так, за сумлінну працю, професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток національної музичної культури та з нагоди відзначення 110-річчя від дня заснування Херсонського музичного училища Почесними грамотами обласної ради було відзначено:

Чумаченка Олександра Валентиновича – викладача вищої категорії, завідуючого циклової комісії «Народні інструменти», художнього керівника та диригента оркестру народних інструментів;
Волгірєву Тетяну Іванівну – старшого викладача, завідуючу циклової комісії «Хорове диригування», художнього керівника та диригента академічного хору.

Крім того, за сумлінну працю, професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток національної музичної культури та з нагоди відзначення 110-річчя від дня заснування Херсонського музичного училища Подяку голови обласної ради було оголошено:

Федорченко Катерині Григорівні – старшому викладачу циклової комісії «Оркестрові струнні інструменти», художньому керівнику ансамблю скрипалів;
Кратасюк Валентині Володимирівні – викладачу вищої категорії циклової комісії «Оркестрові струнні інструменти», художньому керівнику ансамблю скрипалів.

Також Оксана Рукавішнікова спільно з першим заступником голови Херсонської ОДА Дмитром Бутрієм вручили керівнику Херсонського музичного училища Олені Липі спільний цінний подарунок від обласної державної адміністрації та обласної ради — сертифікат на придбання ударної установки. І хоча концерт завершився ще вчора, але музика не закінчується ніколи. Тим паче, коли мистецтво активно підтримується органами місцевого самоврядування та органами влади.

Довідка. Історія Херсонського музичного училища – одного із найстаріших навчальних закладів півдня України – починається у далекому 1908 році. Автором, ініціатором та першим директором музичних класів та музичного училища був талановитий музикант, співак, диригент – Яків Володимирович Дюмін. Йому вдалося створити блискучий педагогічний колектив із випускників Віденської, Празької, Брюссельської, Санкт-Петербурзької та Московської консерваторій. Училище розташовувалось у будинку пана Беккера на розі вулиці Вітовської та Успенського провулку (нині вулиці Театральної та Спартанського провулку).

На сьогоднішний день училище підтримує тісний зв’язок із музичними школами області і є справжнім методичним центром для навчальних закладів початкової ланки мистецької освіти. Щорічно силами викладачів училища проводяться численні відкриті уроки, майстер-класи, семінари і конференції, відкриті академічні концерти. Силами студентів і викладачів в навчальному закладі створені і плідно працюють творчі колективи: симфонічний, духовий та камерний оркестри, хор, оркестри народних інструментів, ансамблі скрипалів, бандуристів, джаз-бенд. Кращі студенти щорічно виборюють звання лауреатів та дипломантів міжнародних, всеукраїнських, регіональних музичних конкурсів, фестивалів і складають славу навчальному закладу і музичній Херсонщині. Так, тільки за останні 3 роки перемогу на професійних музичних конкурсах здобули 159 студентів. Серед них:

– Гран-прі – 7 студентів;
– Лауреати І премії – 54 студенти;
– Лауреати ІІ премії – 42 студенти;
– Лауреати ІІІ премії – 32 студенти;
– Дипломанти – 24 студенти;

Переможцями олімпіад та мовно-літературних конкурсів стали 24 студенти.