Постраждалі від підриву Каховської ГЕС отримали понад 200 мільйонів гривень допомоги»/>

3 месяца назад 0

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України повідомляє, що торік постраждалим від підтоплення через підрив Каховської ГЕС виплачено фінансову допомогу в сумі понад 200 мільйонів гривень. 

У Мінреінтеграції підсумовують, що за 2023 рік жителі Херсонщини та Миколаївщини отримали від держави грошову допомогу в розмірі 5000 гривень на 1 людину, що становить загалом понад 115 мільйонів гривень.

За підтримки міжнародних організацій 13,4 тисячі людей отримали виплати на загальну суму понад 88 мільйонів гривень.

Ліквідація наслідків підриву Каховської ГЕС завершилася 30 серпня. Постраждало 180 населених пунктів Херсонської, Дніпропетровської та Миколаївської областей, у яких проживало майже 900 тисяч населення. На півдні України було підтоплено понад 4 300 будинків та загинуло близько 34 людей. Відомо, що російська окупаційна влада на захопленій території Херсонщини значно та навмисно занизила кількість жертв підриву Каховської ГЕС.

Військові РФ підірвали Каховську ГЕС 6 червня 2023 року. ООН оцінювало, що Україна зазнала збитків на суму майже $14 мільярдів через руйнування греблі Каховської ГЕС.